Gazy niekondensowalne (NCG) stanowią wyzwanie dla przemysłowych systemów chłodniczych. Ponieważ NGC nie są w stanie kondensować w skraplaczu, mogą mieć poważny wpływ na warunki pracy, efektywność energetyczną i żywotność systemu. Powietrze jest najbardziej powszechnym niekondensowalnym gazem wpływającym na przemysłowe systemy chłodnicze, często wchodzącym podczas pracy lub serwisu.

Inteligentny system czyszczący Danfoss (IPS) to łatwa w instalacji, samodzielna i niezależna jednostka czyszcząca zaprojektowana do usuwania gazów nieskraplających się z maksymalnie ośmiu punktów w przemysłowym układzie chłodzenia amoniakiem, dzięki czemu jest bardziej energooszczędna instalacja o niższym zużyciu energii.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem naszego nowego inteligentnego systemu czyszczenia. Nie tylko kontynuujemy tradycję Danfoss polegającą na dostarczaniu innowacyjnych produktów na rynek, ale także dotrzymujemy obietnicy odpowiadania na rosnące zapotrzebowanie na inteligentne i połączone produkty - powiedział Anders Olsen, kierownik ds. marketingu chłodnictwa przemysłowego.

Łatwa instalacja i konserwacja
Każdy aspekt IPS został zaprojektowany tak, aby zapewnić prostą, bezpieczną i opłacalną instalację oraz bezproblemową obsługę. W rezultacie IPS został skonstruowany jako samodzielne urządzenie z zaledwie jednym połączeniem mechanicznym, jednym połączeniem zasilania elektrycznego i jednym połączeniem Modbus RTU. Kreator konfiguracji plug-and-play umożliwia inicjalizację w zaledwie 10 minut i minimalizuje ryzyko błędów podczas uruchamiania.

Samodiagnostyka IPS w połączeniu z funkcjami komunikacyjnymi włączonymi przez Modbus RTU zapewnia natychmiastowy zdalny status operacyjny i alarmowy, skracając czas poświęcony na lokalizowanie błędów. Co więcej, konstrukcja pozwala na szybkie odpompowanie - często w mniej niż 20 minut - więc serwisowanie jest szybkie i opłacalne.

Maksymalizuj wydajność systemu dzięki automatycznemu czyszczeniu
IPS posiada funkcję automatycznego czyszczenia opartą na gromadzeniu NCG, w przeciwieństwie do czystego opartego na czasie czyszczenia występującego w innych modelach, co powoduje oszczędność czasu i energii. IPS stale monitoruje różnicę ciśnień między czynnikiem chłodniczym układu a czynnikiem czyszczącym, co skutkuje wyższą wydajnością, niższym stężeniem resztkowego amoniaku i zmniejszonym obciążeniem sprężarki.

Popraw bezpieczeństwo operacyjne
IPS na bieżąco przeprowadza autodiagnostykę i wyłączy się, jeśli zajdzie taka potrzeba. Posiadanie tylko jednego punktu integracji z głównym systemem zmniejsza ryzyko w przypadku problemów z głównym systemem. IPS rejestruje dane z poprzednich cykli płukania, co ułatwia identyfikację problemów z systemem, utrzymując w ten sposób maksymalną wydajność systemu.

- Inteligentne algorytmy IPS dostosowują się do zmieniających się warunków systemowych i optymalizują się, dając jednocześnie naszym klientom możliwość zdalnego monitorowania aktywności przez cały czas poprzez połączenie z systemem nadzorczym. Nie mamy wątpliwości, że inteligencja aplikacji i możliwość komunikacji z naszym urządzenia terenowe i produkty mechaniczne to przyszłość naszej branży - powiedział John Kelly, menedżer produktu IPS.

Zobacz film o IPS Danfoss (https://www.youtube.com/watch?v=swdtkVRPmQ4):