Danfoss Turbocor VTX1600 przenosi teraz zalety technologii łożysk magnetycznych do większych agregatów chłodniczych chłodzonych wodą. Możliwych jest wiele konfiguracji, dostarczających wydajności przekraczające 12600 kW.

Silnik synchroniczny z magnesami trwałymi i zintegrowany napęd o zmiennej prędkości zapewniają zwartą konstrukcję i wysoką wydajność. Dwustopniowa kompresja zapewnia stabilną pracę w szerokim zakresie warunków zastosowania.

VTX1600 oferuje więcej niż tylko pojemność. Jego wlotowe łopatki kierownicze - zaadaptowane z najpopularniejszych modeli Turbocor - i zaawansowana konstrukcja aerodynamiczna łączą wiodącą w branży wydajność przy pełnym obciążeniu z wyjątkowymi możliwościami rozładunku, nawet przy ciągłym wchodzeniu do skraplacza.

- VTX1600 to pięć lat doskonalenia i innowacji w wysokowydajnym końcu gamy Danfoss Turbocor - powiedział Eddie Rodriguez, kierownik ds. Produktów i usług na rynku wtórnym w Danfoss Turbocor.

Nowa sprężarka jest przeznaczona do użytku z czynnikiem R134a i oferuje wybór trzech połączeń wylotowych dla maksymalnej elastyczności projektowej.

Podobnie jak wszystkie sprężarki Danfoss Turbocor, nowy VTX1600 jest produkowany w USA i Chinach zgodnie z normami ISO 9001: 2015 i ISO 14001: 2015.

Danfoss Turbocor® VTX1600