Grupa Dantherm ogłosiła 1 października 2019 r. przejęcie Termigo w Hiszpanii. Termigo z siedzibą w Walencji istnieje od ponad 20 lat, oferując gamę stacjonarnych chłodnic wyparnych i systemów sterowania. Zatrudnia 11 pracowników specjalizujących się w sprzedaży, wsparciu aplikacji technicznych, montażu produktów i obsłudze posprzedażnej gamy stacjonarnych chłodnic wyparnych i systemów sterowania.

W wielu zastosowaniach chłodzenie wyparne jest niedrogą, wydajną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla klimatyzacji. Bio-klimatyzacja wyparna jest krokiem naprzód w porównaniu do tradycyjnego chłodzenia wyparnego, ponieważ temperatura i wilgotność są stale kontrolowane i sterują procesem chłodzenia. To sprawia, że ​​bio-klimatyzacja jest bardzo atrakcyjna we wszystkich klimatach. Termigo ma ponad 20-letnie doświadczenie w tej branży i rozwinęło rozległą sieć dystrybutorów oraz dużą bazę klientów w całej Hiszpanii.

Według prezesa i dyrektora generalnego Dantherm, Caspera Andersena, przejęcie Termigo jest kluczowym kamieniem milowym w strategii ekspansji Grupy Dantherm: „Termigo dodatkowo umacnia naszą pozycję w Hiszpanii, która jest dla nas ważnym rynkiem. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie daje Termigo w zakresie obecności na rynku w Hiszpanii i możliwości rozszerzenia naszej oferty produktów do chłodzenia wyparnego na obecnych i nowych klientów poza Hiszpanią.”

Juan Postigo, założyciel i dyrektor zarządzający Termigo dodaje: „Cieszę się, że Dantherm Group jest nowym właścicielem Termigo. Mamy tę samą wizję przyszłości i pasję do jakości. To da firmie, którą założyłem ponad dwie dekady temu, dalsze możliwości rozwoju w Hiszpanii i poza nią, i cieszę się na współpracę ze spółkami Grupy Dantherm i ich partnerami.”

Termigo zostanie zintegrowane z Grupą Dantherm, kontynuując działalność na rynku pod marką Termigo.

 

 

Źródło: Dantherm