Aktualnie klimatyzatory okienne z obsługą WiFi i funkcją geolokalizacji oferuje GE Appliances firmy Haier. Podłączając moduł klimatyzacji okiennej do aplikacji GE Comfort, użytkownicy mogą umożliwić regulację temperatury w czasie rzeczywistym, zanim dotrą do domu, zapewniając oszczędność energii i komfort.

Po aktywacji funkcja asystenta lokalizacji korzysta z lokalizacji telefonu właściceli mieszkania, aby ustalić, czy są oni z dala od domu, a następnie automatycznie dostosowuje ustawienia temperatury, aby zmaksymalizować ogólny komfort i wydajność. Po powrocie mieszkańców do domów, klimatyzator automatycznie przechodzi do zadanej temperatury, by szybko cieszyć się schładzonym w pomieszczeniu powietrzem. 

Aplikacja jest także zintegrowana z prognozą pogody, aby informować użytkowników i kontrolować temperaturę w domu, bez względu na to, gdzie się znajdują. 

Ponadto inteligentne klimatyzatory okienne GE jako pierwsze są kompatybilne z Apple® HomeKit™ i oferują wygodne sterowanie głosowe za pośrednictwem Siri, Amazon Alexa i Google Assistant.