Partnerem merytorycznym oraz wykonawczym projektu jest dyrektor Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Edward Szczechowiak przy współpracy z dr inż. Michałem Szymańskim, dr inż. Andrzejem Górką i dr inż. Radosławem Górzeńskim.

Celem wydarzenia jest promowanie tematyki związanej z budownictwem pasywnym i energooszczędnym, które jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. W tym roku tematem przewodnim będzie szczelność budynków. Jest to rzadko poruszany temat, dlatego poza studentami i wykładowcami zaproszenie na Dzień Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego wysłane zostało także do architektów, konstruktorów i instalatorów z Poznania i okolic.

W projekcie przewidziano 3 panele z wykładami oraz warsztaty i pokazy promujące nowoczesne rozwiązania w budownictwie.

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska organizuje konferencję DBPiE po raz drugi, jednak w tym roku ranga imprezy wzrasta z uwagi na fakt, że towarzyszy ona ogólnopolskiemu wydarzeniu jakim jest BUDMIKA (Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana).

DBPiE 2015 służyć będzie promowaniu nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Będzie także dobrą okazją dla promocji Poznania jako ekologicznego i innowacyjnego miasta, za pośrednictwem mediów oraz osób przybyłych na konferencję.

II edycja DBPiE ma na celu popularyzację wiedzy o budownictwie pasywnym i energooszczędnym oraz odnawialnych źródłach energii. W tym roku tematem przewodnim będzie szczelność powietrzna budynków, a głównym punktem programu I Ogólnopolska Konferencja Air-Tight - Szczelność Powietrzna Budynków, współorganizowana przez Wielkopolska Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, a także warsztaty i pokazy. Podczas Konferencji zaprezentowane zostaną podstawy teoretyczne związane z tą tematyką. Przegląd najnowszych technologii dla szczelnych budynków zaprezentują przedstawiciele firm takich jak Blower Door, Rehau a doświadczenia praktyczne z pomiarów szczelności powietrznej budynków – również wielko-kubaturowych – oraz otwarta dyskusja w gronie profesjonalistów podsumują wydarzenie.

Szczegóły i rejestracja na stronie www.dbpie.put.poznan.pl