I'm a revolution. I'm the future. I'm Embraco Wisemotion.

Sprężarka Embraco Wisemotion to efekt ponad 10 lat badań i inwestycji wartej  ponad 40 milionów dolarów. Od Wisemotion wymagano, dotychczas nieznanej na poziomie branży AGD, precyzji. Nad tym projektem pracowało niemal 100 specjalistów; zgłoszono ponad 80 zgłoszeń patentowych.

Nowa technologia Embraco zrewolucjonizuje świat chłodniczy rozszerzając zakres możliwości w dziedzinie tworzenia i rozwoju lodówek, mając bezpośredni wpływ na ich formę i rozwój inteligentnych funkcji zarządzania dla ochrony żywności.

Embraco Wisemotion

Technologia Wisemotion oparta jest  na silniku liniowym. Silniki liniowe były już stosowane w kompresorach LG, ale to Embraco, jako pierwsze, przedstawia światu ich bezolejową wersję.

Nowa technologia Embraco zapewnia proste dostosowanie przez zmianę skoku sprężarki za pomocą zasilacza napięcia zmiennego, znacznie tańszego od urządzeń o zmiennej częstotliwości. Ponadto, ponieważ nie ma wału korbowego (brak tarcia), sprężarki liniowe zużywają się znacznie wolniej niż sprężarki konwencjonalne.

Inteligentna technologii Wisemotion łączy elektronikę z nowymi materiałami. Elementy mechaniczne są wyposażone w powłokę, która sprawia, że olej jako środek smarujący jest bezużyteczny.

Sprężarki liniowe charakteryzują się bardziej zwartą budową, a fakt, że nie potrzebują one do pracy oleju, pozwala na ich stosowanie w dowolnej pozycji wewnątrz lodówki , co umożliwia lepsze wykorzystanie miejsca. Są to także urządzenia mniej hałaśliwe niż tradycyjne sprężarki hermetyczne i, jak podaje producent, jednocześnie są o 20% bardziej wydajny. Nowa sprężarka Embraco wymaga aż o 20% mniej czynnika chłodniczego i utrzymuje bardziej stabilne temperatury podczas pracy lodówki.

"Wisemotion jest pierwsza sprężarką bezolejową na świcie, która przynosi wiele korzyści wraz z e swoją jakością, wszechstronnością i modułowością , co zapewnia jej co najmniej 20 lat życia w lodówce" – powiedział Lainor Driesse , wiceprezes ds. badań i rozwoju Embraco podczas premiery Wisemotion 19 marca br. w Joinville (Brazylia).

Technologia Embraco Wisemotion stanowi ważny wkład do zrównoważonego rozwoju, będąc szczególnie przyjazną dla środowiska: bez użycia oleju, z 20% mniejszym zużyciem energii oraz mniejszymi wymiarami. Kompaktowy wymiar urządzenia to jednocześnie potrzeba mniejszej ilości surowca do produkcji sprężarki, stworzenie dodatkowego miejsce w lodówce (optymalizacja przestrzeni wewnętrznej lodówki) i jednocześnie oszczędność na kosztach transportu, składowania i montażu.

Ponadto nowa sprężarka przyczyni się do utrzymania stałości temperatury - istotnego czynnika dla maksymalnej ochrony żywności. Według ostatnich badań, Europejczycy wyrzucają około 20% zawartości swojej lodówki, czyli prawie 5,6 mln ton odpadów w kraju takim jak Francja. Ulepszona ochrona żywności pozwala na znaczną redukcję odpadów spożywczych i w rzeczywistości, oszczędności wynikające z utylizacji odpadów.

"Mówimy o prawdziwej rewolucji w branży chłodniczej" – powiedział prezydent Embraco Roberto H. Campos. "Wiemy, jak trudnym jest dla producentów lodówek, by odróżnić się od siebie. Technologia Wisemotion umożliwia otwarcie się na nowe wzory i opracowanie nowych konkretnych korzyści dla użytkowników". "Jesteśmy przekonani, że rynek urządzeń chłodniczych z Wisemotion przeżyje technologiczny skok" – dodał Campos.

Pierwsze wyprodukowane w meksykańskiej fabryce Embraco jednostki Wisemotion będą przeznaczone na rynek USA. Producent przewiduje  osiągnięcia 1,5 mln urządzeń w roku 2015.

Więcej: http://www.embraco.com/wisemotion/Default.aspx
 

 

Źródło, foto: www.embraco.com

Wisemotion