Emerson, wedle oficjalnego komunikatu, dąży do zawężenia obszaru działalności i skupienia się na wzroście i zyskowności na swoich kluczowych rynkach. Natomiast potencjał Network Power jako odrębnej firmy ma być wydobyty i wykorzystany dzięki doświadczenianiu i zasobom nabywcy - Platinum Equity. Jak mówi przedstawiciel funduszu, dokapitalizowanie Network Power to tylko część strategii - inwestor zamierza też wykorzystać swoje umiejętności globalnego rozwijania firm, by, jak mówi, wprowadzić firmię na inny poziom.

Network Power ma rozwijać się jako samodzielna firma, utrzymując wysoką pozycję na rynku technologii wspomagającej utrzymanie infrastruktury - zarządzanie procesami cieplnymi (klimatyzacja precyzyjna) oraz technologiami zapewnienia ciągłości dostawy prądu w centrach danych i obiektach operatorów telekomunikacyjnych.

Szefem Network Power pozostanie Scott Barbour, dotychczasowy wiceprezes Emerson i kierownik oddziału Network Power. Nie wiadomo na razie, jak sprzedaż wpłynie na obecność firmy Emerson i świeżo wyodrębnionego Network Power na rynku polskim.