Free Joint Multi (FJM) to seria urządzeń typu multisplit inwerter. Oferta agregatów to aż siedem jednostek zewnętrznych - niezawodnych, energooszczędnych i cichych. Wszystkie te parametry znacznie poprawiono, dzięki zastosowaniu nowoczesnej sprężarki rotacyjnej z podwójnym tłokiem i bezszczotkowym silnikiem prądu stałego (BLDC). W silnikach szczotki są najczęstszą przyczyną awarii, więc ich wyeliminowanie pozwala znacznie zwiększyć trwałość i niezawodowność urządzenia. Idealne wyważenie wału przyczynia się do mniejszego zużycia energii przez sprężarkę oraz jej płynnej i bardzo cichej pracy. Dobre parametry akustyczne wynikają przede wszystkim z ograniczenia wibracji o 40% w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.

Bardzo cichą pracą charakteryzują się też innowacyjne ścienne jednostki uniwersalne z serii Triangle Design (Prestige, Premium, Classic+ i Classic). Modele te pracują z dźwiękiem na poziomie 16 dB(A) (dla jednostek Prestige i Premium). Nowatorskie rozwiązanie Samsung Triangle Design (kształt trójkąta) pozwala powiększyć powierzchnię ssącą, zwiększyć przepływ powietrza oraz powierzchnię nawiewu. Powoduje to, że klimatyzator działa ze znacznie większą wydajnością oraz pozwala szybciej schłodzić pomieszczenie.

Seria Triangle Design (modele Prestige i Premium) wyróżnia się też zastosowaniem jonizatora powietrza Virus Doctor, który eliminuje z powietrza wirusy, bakterie i alergeny. Jakość systemu Virus Doctor została potwierdzona przez ośrodki badawcze na całym świecie, w tym również przez TÜV Rheinland Polska. Jednostki Prestige, Premium i Classic+ wyposażone są w funkcję Wi-Fi (bez dodatkowego modułu), dzięki czemu można sterować jednostkami za pomocą smartfona ( system Android i iOS).

Do jednego agregatu zewnętrznego FJM Samsung można podłączyć do pięciu jednostek wewnętrznych dowolnego typu: ściennych uniwersalnych, kasetonowych, kanałowych oraz konsol.

źródło, fot.: Samsung