Spółka Grodno SA, założona 10 października 2015 roku przez Tadeusza i Wiesławę Jurczaków, dziś jest zarządzana przez ich syna Andrzeja Jurczaka. - Od ręcznie wypisywanych faktur i cenników przeszliśmy drogę do nowoczesnej firmy - wspominał podczas debiutu Andrzej Jurczak.

Spółka od 4,5 lat notowana jest na rynku NewConnect. Jak podkreślił prezes Andrzej Jurczak, bycie spółką publiczną zapewnia firmie większą stabilność i wiarygodność. Dziś, według słów Wiceprezesa Zarządu GPW Dariusza Kułakowskiego, spółka wyrosła już z butów NewConnect. Jak podkreślano, firma należy do najlepszych spółek notowanych na NewConnect.

Punktualnie o godz. 9.00 9 października 2015 roku rozpoczęła się uroczystość debiutu giełdowego. Poprowadził ją wiceprezes GPW Dariusz Kułakowski, zas firmę Grodno reprezentował prezes Andrzej Jurczak, wiceprezes Jarosław Jurczak i członek zarządu Monika Jurczak. W spotkaniu uczestniczyli też pracownicy firmy, jej partnerzy oraz media. Grodno stało się 9. spółką, która w 2015 roku przeszła z rynku równoległego na rynek główny.

Andrzej Jurczak wyjaśnił: Debiut na giełdzie, po bagażu doświadczeń z rynku NewConnect, to realizacja kolejnego celu strategicznego firmy. Konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na rynku, zamierzamy dalej rozbudowywać sieć dystrybucji, asortyment oraz rozwijać kanały dystrybucji.

Częścią asortymentu są urządzenia marki YORK, której firma jest wyłącznym dystrybutorem w branży elektrotechnicznej. Na początku tego roku firma szacowała, że udział tego segmentu w ofercie wyniesie 5%. - Oprócz asortymentu oferujemy naszym klientom pełne doradztwo techniczne. Od lat przeprowadzamy audyty energetyczne, które obecnie obejmują również rozwiązania z branży hvac - mówił w wywiadzie dla HVACR.pl Andrzej Jurczak.

Jak podkreślił prezes, firma (także dzięki giełdzie) przygotowana jest na dalszy rozwój (chce się znaleźć się w piuerwszej trójce największych firm branżowych) oraz spodziewaną konsolidację rynku.

Zdjęcie główne: Grodno SA