HVACR.pl: Dlaczego marka, kojarzona z dystrybucją artykułów oświetleniowych i elektrotechnicznych, zdecydowała się na dystrybucję urządzeń klimatyzacyjnych?

Andrzej Jurczak: Z większością klientów współpracujemy od wielu lat, a nasze usługi i oferta rozwijają się wraz z ich potrzebami. Z jednej strony, wielu klientów, zadowolonych ze współpracy i jakości produktów, pytało nas o ofertę na asortyment z obszaru klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Z drugiej strony, część partnerów właśnie „nie kojarząc nas” z hvac, kierowała zapytania do innych firm. Rozszerzenie oferty o asortyment i usługi związane z klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem to sytuacja, która przynosi obopólne korzyści. My mamy bogatszą, bardziej konkurencyjną ofertę, a klienci nie muszą szukać nowych partnerów – są przez Grodno kompleksowo obsługiwani. Jednocześnie, nowa oferta Grodna może zainteresować firmy i osoby, które do tej pory nie korzystały z naszych usług – stąd nasza obecność na Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja.

 

 

Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno SA

 

HVACR.pl: Co zdecydowało o współpracy z konkretnym partnerem? Jakie argumenty przemówiły za wyborem  marki YORK, co zaś wpłynęło na decyzję Johnson Controls o podjęciu współpracy?

AJ: Tworząc naszą ofertę bez względu na branżę, nastawiamy się na współpracę z renomowanym producentami, których asortyment jest znany z wysokiej jakości, a przy tym bardzo szeroki. Marka YORK na polskim rynku jest bardzo silna, a przy tym mało który producent może się pochwalić tak pełną ofertą w zakresie klimatyzacji komfortu (split i multisplit) oraz systemów przemysłowych typu VRF czy agregatów wody lodowej. Co przekonało tego globalnego gracza, jakim jest Johnson Controls, do współpracy z nami? Istniejemy na rynku od 25 lat – jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, szerokim portfolio klientów, a przy tym nieustannie się rozwijamy zarówno w branży elektrotechnicznej, jak i w sektorach niebezpośrednio z nią związanych - jesteśmy jednym z pionierów fotowoltaiki w Polsce. Dla Johnson Controls na pewno duże znaczenie miał również wysoki standard obsługi klientów oraz współpraca Grodna z innymi międzynarodowymi dostawcami, takimi jak SMA czy SolarWorld. Silnym argumentem Grodna była również rozwinięta sieć dystrybucji. Obecnie spółka ma 43 punkty sprzedaży zlokalizowane w kluczowych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

 

HVACR.pl: Jakie są warunki tej współpracy? Czy jest to współpraca na wyłączność? Jaki asortyment obejmuje?

AJ: Grodno jest wyłącznym dystrybutorem marki YORK w branży elektrotechnicznej. To potwierdza naszą silną pozycję na rynku, a jednocześnie jest motywacją do tego, by świadczyć jak najlepsze usługi. W naszej ofercie znajdują się m.in. klimatyzatory ścienne inwerterowe oraz typu multisplit. Katalog produktów obejmuje również urządzenia kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podsufitowe oraz systemy VRF. Oczywiście, oprócz asortymentu oferujemy naszym klientom pełne doradztwo techniczne. Od lat przeprowadzamy audyty energetyczne, które obecnie obejmują również rozwiązania z branży hvac .

 

HVACR.pl: Do jakich klientów chce dotrze Grodno dzięki targom Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja?

AJ: Chcemy przedstawić naszą ofertę potencjalnym klientom, takim jak instalatorzy, użytkownicy instalacji, firmy wykonawcze, projektanci. Jesteśmy otwarci na rozmowy z inwestorami i architektami.

 

HVACR.pl: Jaką ofertę firma dla nich przygotowała i jak na atrakcyjność tej oferty wpływa fakt, że Grodno specjalizuje się w elektrotechnice?

AJ: Podczas targów zaprezentujemy klimatyzatory inwerterowe ścienne typu mono i multisplit oraz najnowszą linie produktów VRF wraz z systemami automatyki i sterowania. Nasz know-how z branży elektrotechnicznej, oświetleniowej, odnawialnych źródeł energii oraz hvac przekłada się kompleksowość naszej oferty. Dla przykładu, możemy przeprowadzić audyt energetyczny oraz zaproponować optymalizację poprzez zaprojektowanie i wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych obejmujących również oświetlenie oraz wentylację, klimatyzację i ogrzewanie. Realizujemy również coraz popularniejsze w Polsce instalacje fotowoltaiczne – mamy możliwość zaprojektowania i zrealizowania fotowoltaiki, która będzie pokrywać zapotrzebowanie energetyczne domu czy zakładu produkcyjnego, w tym instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Oczywiście, każdą z tych usług świadczymy również osobno - wiedza dotycząca poszczególnych elementów zasilania i dystrybucji energii pozwala na profesjonalne doradztwo uwzględniające złożoność wszystkich aspektów projektowania czy optymalizowania instalacji.

To tylko część możliwości, które mamy – o innych będziemy rozmawiać z naszymi potencjalnymi partnerami podczas Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja. Serdecznie zapraszamy.

 

Na foto głównym: Centrum dystrybucji GRODNO SA w Małopolu

Spółka Grodno uzyskała wyłączność na markę York - informacja prasowa