Warszawska Akademia Grupy KLIMA-THERM funkcjonuje bezpośrednio przy biurze handlowym, które przeniesione zostało do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz biurowca przy ul. Ostrobramskiej 101A. Jest to 700 m2 wnętrz, zaprojektowanych według najnowszych trendów w zakresie designu oraz komfortu pracy. Nowe biuro w Warszawie to przede wszystkim komfortowe miejsce pracy oraz realizacji statutowej działalności Akademii Grupy KLIMA-THERM, jaką są szkolenia.


W uroczystości otwarcia Akademii i nowego biura Grupy KLIMA-THERM w Warszawie, która miała miejsce 17 marca, udział wzięli klienci, partnerzy biznesowi, jak również zarząd i pracownicy działów handlowych spółek KLIMA-THERM i KLIMOR w regionie centralnym. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezes Zarządu w Grupie KLIMA-THERM Daniel Jaśkiewicz wraz z przedstawicielami japońskiego koncernu Fujitsu-General Europe: panami Shinsaku Odajima (Deputy General Manager) oraz Yukio Tanaka (Deputy Managing Director). Wykład inauguracyjny wygłosił prof. nadzw. dr hab. Inż. Dariusz Butrymowicz z Politechniki Białostockiej.


- Dokładnie 10 lat temu w Gdańsku powstało pierwsze centrum szkoleniowe i certyfikacyjne, które nazwaliśmy „Akademia Grupy KLIMA-THERM”. W 2013 roku otworzyliśmy drugi ośrodek edukacyjny zlokalizowany w Katowicach. Dzisiejsze otwarcie trzeciej w Polsce Akademii Grupy  KLIMA-THERM, zorganizowanej w nowym biurze w Warszawie, to niewątpliwy sukces mierzony dynamicznym rozwojem naszej firmy – powiedział podczas otwarcia Daniel Jaśkiewicz, Prezes Zarządu w Grupie KLIMA-THERM. – Nasza duma jest tym większa, że nowa siedziba Grupy KLIMA-THERM w Warszawie to nowoczesne biuro, a wyjątkowość zastosowanych rozwiązań, styl oraz najwyższa jakość wyposażenia czynią naszą inwestycję prestiżową wizytówką Grupy KLIMA-THERM - lidera w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji – dodał Daniel Jaśkiewicz.

Licznie przybyli na uroczystość otwarcia goście mieli możliwość zapoznania się z nową przestrzenią biurową, której część reprezentacyjną stanowi Akademia Grupy KLIMA-THERM – efektowna sala szkoleniowa i showroom urządzeń. Akademia w Warszawie składa się z nowocześnie urządzonej, liczącej ok. 200 m2 otwartej przestrzeni, w której zaaranżowano część wykładową oraz wystawową w połączeniu z elegancką kawiarnią i przestronnym lobby recepcyjnym. Ekspozycja produktowa obejmuje opomiarowane urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne z pełną funkcjonalnością trybu pracy w zakresie chłodzenia i grzania. Uczestnicy szkoleń otrzymają możliwość zapoznania się z charakterystyką systemów freonowych typu Split, Multi Split i VRF, systemów wody lodowej oraz central klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Na potrzeby badawczo-szkoleniowe w Akademii zainstalowano m.in. system FUJITSU Airstage VRF V-III oraz trójrurowy układ VRF VR-II z odzyskiem ciepła, system FUJITSU Multi-8, pompę ciepła FUJITSU Waterstage High Power oraz klimakonwektory marki Sabiana. Podczas oficjalnego otwarcia Akademii zaprezentowano ponadto zaawansowaną technologicznie centralę klimatyzacyjno-wentylacyjną z nowego typoszeregu urządzeń „KLIMOR EVO” w wykonaniu typu monoblok, wyposażoną w pompę ciepła. Już w kwietniu w pomieszczeniu Akademii Grupy KLIMA-THERM w Warszawie udostępniony zostanie najnowszy egzemplarz centrali „KLIMOR EVO” przygotowany stricte na potrzeby szkoleniowe, pojawi się też kilka innych nowości, w tym m.in. system FUJITSU VRF J-IIIL, kompaktowy agregat wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT, jak również pełna gama najnowszych sterowników i interfejsów sterujących. Ekspozycja urządzeń będzie stale rozbudowywana i unowocześniana, analogicznie do rozwoju oferty handlowej spółek KLIMA-THERM i KLIMOR.

- Mamy trzy profesjonalnie wyposażone ośrodki szkoleniowo-certyfikacyjne usytuowane na północy, w centralnej Polsce oraz na południu. Tym samym jesteśmy w stanie zagwarantować beneficjentom Akademii komfort płynący zarówno z dogodnej lokalizacji naszych ośrodków, jak i najwyższej jakości programu szkoleniowego realizowanego w oparciu o pełen przekrój najnowocześniejszych w naszej ofercie systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych – powiedział Marek Kupiec, Dyrektor Naczelny KLIMOR i Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM. – Akademia to jeden z kluczowych dla naszej firmy projektów o charakterze edukacyjnym. Jako lider branży HVACR czujemy się w obowiązku dzielenia z szerokorozumianym otoczeniem naszej wiedzy produktowej, technicznej, jak i praktyki. Filozofia działalności Grupy KLIMA-THERM nie ogranicza się do prowadzenia biznesu – mamy kompetencje, które chcemy przekazywać dalej. Chcemy edukować środowisko branżowe i jako firma rozwijać się poprzez realizację działalności szkoleniowej – podkreślił Marek Kupiec.

Cykl szkoleń w nowej Akademii Grupy KLIMA-THERM w Warszawie rozpoczyna się już 4 kwietnia br. Zapisy na szkolenia odbywające się w każdym z trzech ośrodków Akademii realizowane są online - za pośrednictwem nowoczesnej i funkcjonalnej platformy https://szkolenia.klima-therm.pl.