Podczas specjalnego wydarzenia inauguracyjnego w Centrum Technicznym Systemair w Skinnskatteberg (Szwecja), firma ogłosiła, że ​​oferuje teraz certyfikowane przez niezależne firmy opcje higieniczne dla całej gamy modułowych central wentylacyjnych Geniox. Przyjazne dla higieny to standardowa oferta.

Wszystkie materiały i komponenty Geniox są zawsze przyjazne dla higieny, certyfikowane przez niezależną firmę zgodnie z VDI 6022-1. Ponadto całą gamę modułowych central wentylacyjnych Geniox, można skonfigurować jako urządzenie z certyfikatem VDI 6022-1 za pomocą oprogramowania doborowego producenta (SystemairCAD). Audyty VDI są przeprowadzane przez autoryzowane laboratorium zewnętrzne w Niemczech.

Evgeny Gorelkov, dyrektor obszaru produktów AHU w Systemair, powiedział: „Celem prawidłowo obsługiwanej i konserwowanej centrali wentylacyjnej jest zapewnienie dobrego, zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Poprawia to nasze samopoczucie, zmniejsza liczbę zachorowań i pomaga nam osiągać lepsze wyniki w pracy, w czasie wolnym i w szkole. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, jakość powietrza w pomieszczeniach ma zasadnicze znaczenie. W rezultacie wierzymy, że wszystkie centrale klimatyzacyjne powinny być co najmniej przyjazne dla higieny. Higiena powinna stać się bardziej standardem, nie tylko w szpitalach i pomieszczeniach czystych, ale także w zastosowaniach związanych z wentylacją ogólną.”

Gorelkov podkreślił również, że „klienci zasługują na większą jasność w zakresie definicji higienicznej centrali wentylacyjnej. Dziś nie zawsze jest jasne, z czym się to wiąże i czego należy przestrzegać. Staramy się, aby nasza komunikacja była jak najbardziej klarowna i dostarczała cennych dodatkowych informacji, aby zwiększyć ogólne zrozumienie i przejrzystość”.

Jednym z głównych punktów VDI 6022-1 jest łatwość czyszczenia. Konstrukcja centrali powinna umożliwiać operatorowi czyszczenie wszystkich części centrali. Wymagane jest na przykład, aby wszystkie powierzchnie były gładkie i aby nie było ostrych krawędzi lub kształtów, w których mógłby gromadzić się brud. To tylko jeden z wielu obszarów, w których urządzenia Systemair Geniox są z założenia higieniczne.

Szczegółowe informacje, w tym często zadawane pytania, można znaleźć na stronie www.systemair.com/HygienicByDesign