Camair mieści się w Seneffe,  40 km od Brukseli i działa na rynku od ponad 40 lat. Specjalizuje się w technice klimatyzacyjnej i pompach ciepła - wśród partnerów handlowych firmy są m.in. Panasonic, Clivet i Airwell (też kupiony niedawno przez Systemair). Wśród swoich partnerów belgijska spółka wymienia także sam Systemair, odnosząc się do włoskiej (Mediolan) fabryki agregatów wody lodowej i pomp ciepła.

Mocna pozycja Camair na rynku klimatyzacji i pomp cipeła (7 mln euro obrotu w roku kalendarzowym 2014, 22 pracowników, nowoczesny budynek obejmujący 3000 m2 biur, pomieszczeń pokazowaych i magazynu) jest jasną przesłanką, że Systemair dąży do wzmacniania swej pozycji na kolejnych rynkach europejskich, w kolejnych sektorach HVACR. - Przyczynia się to zwiększenie kompetencji firmy w zakresie klimatyzacji komercyjnej - komentuje Gerald Engström, prezes Systemair.  Doświadczenie Camair na rynku belgijskim pozwoli też poprawić sprawność operacyjną grupy Systemair w zakresie administracji i logistyki.

Transkacja jest kolejnym działaniem na rzecz rozwoju firmy w zakresie techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej. - Widzimy oczywistą synergię z ostatnim zakupem Airwell we Francji i włoską produkcją agregatów wody lodowej - nie kryje Gerald Engström.