Systemair, wiodąca firma wentylacyjna działająca w 50 krajach, oraz Panasonic, światowy lider w opracowywaniu rozwiązań HVAC, zaprezentowali 26 lutego 2019 r. plan strategicznego partnerstwa, którego celem jest rozwój wspólnych zintegrowanych i zrównoważonych rozwiązań zarówno dla obiektów komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Współpraca pomiędzy Systemair i Panasonic będzie opierać się na istniejącej technologii i doświadczeniu obu partnerów. W pierwszej fazie Panasonic wprowadzi nową serię wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska agregatów z pompą ciepła, w których zastosowano innowacyjną technologię odwracalnego chłodzenia Systemair. Nowe zintegrowane produkty są w pełni elastyczne i nadają się do wykorzystania w tworzeniu rozwiązań dla konkretnych projektów (w tym w sektorze komercyjnym), aby spełnić wszystkie wymagania klientów.
 
Systemair i Panasonic są również zaangażowane we współpracę rozwojową nad technologią i funkcjami, które mają zostać włączone w technologię produktów chłodniczych i pomp ciepła. Celem jest stworzenie bardziej wydajnego, przyjaznego dla środowiska i ultranowoczesnego agregatu chłodniczego i pomp ciepła na rynek europejski. Współpraca będzie również wykorzystywać inteligentne usługi oparte na chmurze. Partnerzy będą dążyć do bezproblemowej integracji produktów wentylacyjnych Systemair z zaawansowanymi technologicznie pompami ciepła Panasonic dla nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, a także z technologią sterowania i połączeń. Dzięki współpracy obie firmy będą mogły stworzyć nową, potężną ofertę wartości spełniającą wymagania klientów.
 
- To otwiera drogę do głównych potencjalnych synergii w rozwoju, które spełniają wymagania naszych klientów w zakresie ochrony środowiska, a jednocześnie tworzymy długoterminowe możliwości biznesowe na rozwijającym się rynku europejskim. Unikalna oferta produktów Systemair i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie HVAC pasują idealnie z naszym zobowiązaniem oferowania klientom wyjątkowej wartości, funkcji i jakości produktu - mówi Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner.
 
- Z niecierpliwością czekamy na to partnerstwo i nowe możliwości, jakie niesie ze sobą tworzenie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych, dzięki współpracy wkrótce będziemy mogli zaoferować jeszcze lepsze rozwiązania, które odegrają ważną rolę w rozwoju systemów klimatycznych przyszłości dla budynków - mówi Roland Kasper, CEO, Systemair.