Nowa fabryka ma powstać w listopadzie 2019 r. (w pełni uruchomiona ma być do 1 stycznia 2020 r.) i znacznie zwiększy produkcję wspólnego przedsięwzięcia Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning i Hisense.

Nowa fabryka zajmie powierzchnię 150 000 m² w tym samym kompleksie, w którym istnieją dwa zakłady firmy. W nowych halach na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych ma powstać 2 miliony sztuk rocznie urządzeń i systemów klimatyzacyjnych Hitachi, York i Hisense na rynek chińskim i światowy. 

W nowych obiektach znajdzie się również centrum badawczo-rozwojowe wraz z laboratorium "customer experience" do testowania produktów, zdolne odtworzyć różne warunki temperatury, wilgotności, nasłonecznienia, deszczu, śniegu i wiatru.

- Qingdao Hisense Systemy klimatyzacji Hitachi to kluczowy element globalnej strategii rozwoju firmy Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning - powiedział Franz Cerwinka, Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning CEO. - Wraz z powstaniem nowej fabryki, my i nasi partnerzy Hisense demonstrujemy nasze głębokie zaangażowanie w firmę i naszą silną wiarę w jej potencjał do dalszego rozwoju.