Grupa Hisense to głobalny producent klimatyzacji, sprzętu AGD oraz elektroniki. Współpracuje blisko z koncernem Hitachi (m.in. wspólne linie produkcyjne). Działy kontroli jakości zatrudniają inżynierów z Japonii. Produkty kupowane są w ponad 130 krajach na całym świecie, co zapewnia grupie obroty 15 miliardów dolarów rocznie.

W Europie Hisense koncentruje się na wzmacnianiu marki własnej. Slużą temu zakłady produkcyjne we Francji oraz planowane inwestycje (w tym w naszej części Europy) czy centra badawczo-rozwojowe na naszym kontynencie. Rozwojowi marki slużą też takie umowy handlowe jak tak z SPS Klima.

- Nawiązanie współpracy z koncernem Hisense jest znaczącym krokiem, związanym z rozwojem strategii sprzedaży SPS Klima. Kultury organizacyjne obu firm są podobne. Koncern Hisense nieprzypadkowo zainteresował się współpracą z SPS Klima, wielu dawnych dystrybutorów marki Sanyo (np. firma Kaut w Niemczech) podpisało lub podpisze umowy o współpracy z Hisense. Firma ta gwarantuje nie tylko stabilny rozwój, rzetelność biznesową i atrakcyjne ceny, ale też bardzo wysoką jakość produktów - wyjaśnia Mariusz Luchowski, Prezes Zarządu SPS Klima.

źródło, fot. SPS Klima, Hisense