W zakresie techniki wentylacyjnej (marka VENTUM), IMS dostarcza nasady kominowe i wentylacyjne, produkowane są wyłącznie na wymiar kominów. Na rynku polskim można spotkać nasady o tzw. wymiarach standardowych, dopasowanych do średnicy kanału wentylacyjnego czy spalinowego. Firma IMS,  zamiast stosować indywidualne nasady dla każdego kanału, proponuje jedną, dopasowaną do wymiaru komina, która “przykrywa” wszystkie kanały w nim się znajdujące. Daje to zdecydowanie korzystniejszy efekt wizualny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zakupu i montażu.

IMS VENTUM

- Firma IMS zdecydowała się na wejście do Polski po kilkukrotnej wizycie właściciela firmy w naszym kraju - mówi Bartosz Skrętny, odpowiadający za rozwój firmy na rynku polskim. - Po rozpoznaniu rynku i wizytach na kilku budowach oraz rozmowach z projektantami i inwestorami okazało się, że na rynku polskim nie ma obecnie gotowych rozwiązań w postaci nasad wentylacyjnych. Kominy wykonywane są najczęściej w tradycyjny sposób: cały komin jest murowany z pozostawieniem otworów wentylacyjnych w górnej części. Następnie całość jest tynkowana i przykrywana “czapą” żelbetową. Niestety, to rozwiązanie nie wspomaga wentylacji i utrudnia dostęp do kanałów wentylacyjnych w przypadku serwisu czy usterki. Firma IMS dostrzegła tu analogię do rynku hiszpańskiego, który wyglądał podobnie jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie nasady aluminiowe są najczęściej stosowanym rozwiązaniem i praktycznie wyparły z tamtejszego rynku tradycyjne rozwiązania.

Nasady wentylacyjne wytwarzane są z aluminium, zaś nasady dla kominów dymowych - ze stali nierdzewnej. Do wyboru są nasady statyczne oraz mechaniczne (z wbudowanym wentylatorem). Wspólną cechą nasad jest wspomaganie ciągu przy wykorzystaniu siły wiatru, co pozwala wytworzyć podciśnienie wewnątrz nasady i usprawnić wentylację grawitacyjną. Uzupełnieniem oferty nasad VENTUMwysłony produkowane z tego samego typu profili w kształcie lameli, co nasady wentylacyjne. Wysłony mogą być wykorzystane do ukrycia urządzeń wentylacyjnych na dachach oraz innych instalacji, które powinny pozostać niewidoczne.

- W pierwszej kolejności planujemy nawiązać kontakt z projektantami i architektami, aby zaznajomić ich z naszymi produktami - mówi o odbiorcach produktów firmy Bartosz Skrętny. - Nasze nasady pełnią istotną funkcję estetyczną, co dla projektantów i architektów jest szczególnie ważne. Ważną grupę klientów stanowić dla nas będą generalni wykonawcy budynków mieszkalnych i usługowych oraz firmy instalujące systemy wentylacji. Klientami docelowymi są deweloperzy i inwestorzy realizujący budowy budynków mieszkalnych i usługowych. Drugą ważną grupę docelową stanowią spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, którym możemy zaproponować nasze nasady na remonty budynków.

Polska filia mieści się w Nowym Dworze Mazowieckim. W tej chwili pracują w nim dwie osoby - współwłaściciele. W ciągu kilku miesięcy dołączy do nich osoba do administracji i realizacji ofert oraz zamówień. Pracę administracyjną, logistyczną oraz produkcyjną wykonuje zespół pracowników w siedzibie firmy w Hiszpanii. W Hiszpanii - przynajmniej przez pierwsze lata działalności - będzie też realizowana produkcja nasad. Jak zapewniają współwłaściciele firmy, całkowity termin produkcji i transportu materiałów nie przekroczy 2 tygodni od daty złożenia zamówienia. Docelowo produkcja realizowana będzie w Polsce.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.imspolonia.pl lub pod numerem telefonu: +48 22 350 77 96.

Nasady kominowe VENTUM firmy IMS

Nasady VENTUM. Fot. IMS