Kiedy redaktor naczelna portalu HVACR.pl wymyśliła Bieg Instalatora (wcześniej nie było takiego w Polsce!), chciała, by było to przedsięwzięcie łączące fanów biegania, przede wszystkim (ale nie tylko!) w branży instalacyjnej, rozumianej dużo szerzej niż tylko nasze wentylacyjno-klimatyzacyjno-chłodnicze środowisko. Chodziło o to, by się lepiej poznać podczas rywalizacji we wspólnej pasji – podobnie jak podczas Regat Branży HVACR. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Podsumowanie chwilę przed zawodami to ponad 450 zawodników na liście startowej (w tym ok. 40% instalatorów), świetni partnerzy branżowi i pozabranżowi, wsparcie włodarzy miasta i województwa oraz status imprezy towarzyszącej Targów Wod-Kan.

 

W blokach startowych

Startujemy 24 maja 2015 roku o godzinie 11. Trasa dziesięciokilometrowego biegu przełajowego wiedzie po ścieżkach i drogach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy - największego w Polsce parku miejskiego (ponad 800 ha). Wszyscy Uczestnicy Biegu Instalatora Immergas 2015 objęci są ubezpieczeniem NNW. Biegowi Instalatora towarzyszyć będą też zawody canicross, organizowane przez Husky Team, który zaprasza do Parku na Galopadę Braci Mniejszych. Na terenie Parku przewidziano też dodatkowe atrakcje.

 

Przedstartowy pakiet informacyjny

Jeszcze do godziny 10.15 w dniu zawodów będzie można dołączyć do grupy blisko 500 zawodników! Do wyboru mamy kategorię “instalator” (warunek - zatrudnienie w firmie związanej z instalacjami budowlanymi), “wod-kan” oraz ogólną (tu klasyfikacja na podstawie wieku i płci). Najbardziej interesująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych. Drużyn zgłosiło się blisko 40, z czego około połowę stanowią silne reprezentacje firm instalacyjnych, głównie związanych z techniką HVACR.

 

Wsparcie branży dla branży

Ku zadowoleniu organizatorów, drużyny wystawili niemal wszyscy partnerzy Biegu Instalatora Immergas 2015 - firmy, które wsparły organizację Biegu i zapewniły nagrody. Firmy branżowe, które są na liście partnerów to Alnor, conceptAIR, Domitech, Eko-Instal, Ekoklimax-Projekt, KLIMA-THERM, Hydro-Vacuum, Klimat Solec, Munters, Uniwersal. Rolę Patrona Tytularnego przyjął w tym roku dystrybutor ekonomicznych kotłów grzewczych, pomp ciepła, grzejników, paneli solarnych, systemów fotowoltaicznych – firma Immergas Polska Sp. z o.o. Duże jest też zaangażowanie Głównego Partnera Biegu - Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” (organizatora 23. Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN).

 

Honorowe Patronaty

O regionalnej randze imprezy świadczy honorowy patronat włodarzy zarówno województwa kujawsko-pomorskiego, jak i miasta i gminy Bydgoszcz. Biegowi Instalatora Immergas 2015 patronują: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Brusk, Starosta Bydgoski Wojciech Porzych oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Bieg Instalatora wspierają też przyjaciele, związani z miastem i regionem lub środowiskiem biegowym oraz media branżowe i regionalne. Impreza ma charakter ogólnopolski. Wśród startujących nie brakuje gości z całej Polski.

 

Trofea, nagrody, niespodzianki

Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji branżowych Biegu Instalatora Immergas 2015 otrzymają puchary lub trofea oraz nagrody. Na liście nagród są m.in. narzędzia dla instalatorów (w kategoriach instalatorskich); odzież i sprzęt sportowy; skok z Blooba; vouchery na kursy językowe, sesje warsztatowe, wizyty terapeutyczne, masaże; wejściówki do klubu fitness; gadżety od partnerów oraz nagrody-niespodzianki.

Zwycięzcy w kategorii “wod-kan”, czyli z przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych otrzymają specjalne nagrody przygotowane przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Laureaci I miejsc zostaną uhonorowani dodatkowo - otrzymają specjalne statuetki, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali targowej z udziałem Marcina Dańca, we wtorek 26 maja o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej.

 

Dla przewidujących i spóźnialskich

21 maja rozpoczyna pracę Biuro Zawodów Biegu Instalatora Immergas 2015 (siedziba redakcji HVACR.pl - Bydgoszcz, ul. Wojska Polskiego 8/20). 21 i 22 maja Biuro pracuje od 8:00 do 20:00, a 23 maja - od 8 do 14. 24 maja Biuro przenosi się w okolice startu Biegu Instalatora Immergas 2015 do parku "Myślęcinek",  gdzie rozpoczyna pracę o godz. 9.00. 

W Biurze będzie można odebrać pakiety startowe. Zawodnicy otrzymują pakiety startowe zawierające: chip elektroniczny, okolicznościową koszulkę techniczną, imienny numer startowy, workoplecaki od HYDRO-VACUUM, kupon na posiłek regeneracyjny oraz wodę niegazowaną 0,5l. W pakiecie są też prezenty od przyjaciół i partnerów, do wykorzystania po biegu: długopis od Immergas, kupon zniżkowy od REHAINTEGRO, kupon zniżkowy do TEKLA BAR & Rest, opaski odblaskowe od WORD Toruń oraz dla pierwszych 300 uczestników: bidon od IGWP i komin od conceptAIR.

 

Zapisy trwają (www.bieginstalatora.pl/rejestracja). Do zobaczenia w Biegu!