Bieg Instalatora stał się kolejną - po Regatach Branży HVACR - udaną imprezą sportową organizowaną przez Aldonę Rybkę - redaktor naczelną portalu HVACR.pl. Bieg, przeznaczony dla wszystkich uprawiających bieganie amatorsko lub zawodowo z dodatkowym wyróżnieniem osób działających w instalacji budowlanych, odbędzie się w 2016 roku po raz drugi.

I Bieg Instalatora Immergas odbył się 24 maja 2015 roku w Bydgoszczy w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Dziesięciokilometrową trasą pobiegło 455 biegaczy. Bieg odbył się pod mecenatem firmy Immergas, tuż przed największymi w Bydgoszczy oraz Europie Środkowej, uznanymi w świecie Targami WOD-KAN. Stał się oficjalną imprezą towarzyszącą Targom. Głównym Partnerem zawodów, tak jak i przy drugirj ich edycji, została Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.
Biegacze startowali w kategoriach: generalnej, wiekowej, branżowej (instalator, wod.-kan.). W kategorii "instalator" startowało 153 zawodników (33% wszystkich uczestników). W kategorii dodatkowej "wod.-kan." zarejestrowało się 41 biegaczy i 11 biegaczek. W kategoriach branżowych drużynowo wzięło udział 23 "instalatorów" i 7 "wod.-kan.". Zawodnicy przyjechali z całej Polski: Bydgoszczy, Torunia i okolic, a także z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Słupska, Łodzi, Pisza i Brodnicy. Miłośnicy canicrossu wraz ze swoimi pupilami wzięli udział w imprezie towarzyszącej, pod uroczą nazwą Galopada Braci Mniejszych.

Uczestnicy Biegu chwalili organizację i atmosferę, ambitną trasę stanowiącą spore wyzwanie, pomocnych wolontariuszy oraz oryginalne pomysły organizatora, w tym bogaty pakiet startowy, medale, statuetki, posiłek na mecie czy koszulki biegowe. Pamiątkowy, odlewany medal, wykonany na indywidualne zamówienie zdobył IV miejsce w plebiscycie na Najpiękniejszy Medal Roku 2015 największego portalu dla biegaczy MaratonyPolskie.pl

 Pora zacząć przygotowaia do II Biegu Instalatora.

Spotykamy się 8 maja 2016 roku, ale już można się rejestrować. W II Biegu Instalatora mogą wziąć udział nie tylko instalatorzy, lecz wszyscy biegacze. Szczególnie emocjonująca będzie sportowa rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych. Najszybsi zawodnicy w klasyfikacji ogólnej (open) i wiekowej oraz klasyfikacji według kategorii wykonywanego zawodu, związanego z instalacjami budowlanymi „instalator”, „wod.-kan.”, „elektryk” – otrzymają puchary i nagrody. Wszyscy uczestnicy Biegu Instalatora, którzy dotrą do mety otrzymają wyjątkowy medal. W kategoriach specjalnych nagradzamy indywidualnie i drużynowo! Zbierajcie ekipy i przyjeżdżajcie na majówkę do Bydgoszczy! 

KATEGORIE SPECJALNE BIEGU INSTALATORA

"hvacr"
instalacje HVACR i pompy ciepła, w tym c.o. i c.w.u.

"wod.-kan."
instalacje wodno-kanalizacyjne, w tym oczyszczalnie

"gaz"
instalacje gazowe
"elektryk"
instalacje elektryczne, alarmowe i oświetleniowe

"tele"
instalacje telekomunikacyjne

"automatyka"
automatyka i dom inteligentny
"ppoż"
instalacje odgromowe, pneumatyczne, ppoż i podobne
"izolacje" "narzędzia"

"instalator"
wszytskie wyżej wymienione i inne

 
LEGENDA zapraszamy sponsorów! mamy sponsora!    

Imprezie będzie towarzyszył bieg z psami pod nazwą Galopada Braci Mniejszych  - szczegóły na www.galopadabraci.pl.

Zapraszamy do rejestracji oraz:

 

Foto główne: www.kasiamiko.pl