Pomysłodawcą i organizatorem Biegu Instalatora jest redakcja portalu branżowego HVACR.pl. Generalnym Partnerem Biegu jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” - organizator 23. Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN.

Partnerami Biegu są Akademia Biegania Sprint z Bydgoszczy oraz sklepbiegacza.pl.

Bieg Instalatora będzie biegiem przełajowym na dystansie 10 kilometrów, po ścieżkach i drogach malowniczego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" w Bydgoszczy.
Bieg ma odbyć się 24 maja 2015 – tuż przed Targami WOD-KAN – 23. Edycją Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji – największej takiej imprezy w środkowej części Europy.

Bieg Instalatora to impreza sportowa dla wszytskich biegaczy, nie zaś tylko tych związanych zawodowo z instalacjami budowlanymi. Organizatorzy przewidują, że w Biegu weźmie udział minimum 500 osób z Polski i z zagranicy.

Bieg poprzedzą kampanie reklamowe w różnych mediach ogólnopolskich, branżowych, biegowych i na Facebooku, w tym artykuły, reklamy, mailingi, posty w mediach społecznościowych, video, itp. Zaproszenie do współpracy/uczestnictwa w Biegu Instalatora zostanie rozesłane do firm z całej Polski, a także instytucji i organizacji branżowych. Będzie także propagowane w portalach związanych ze sportem.

Pod adresem www.bieginstalatora.pl tworzona jest właśnie strona internetowa Biegu. Już teraz zapraszamy na fan page Biegu Instalatora na Facebooku: https://www.facebook.com/BiegInstalatora

W Biegu będzie prowadzona klasyfikacja (indywidualna i drużynowa) według kategorii wykonywanego zawodu, związanego z instalacjami budowlanymi oraz klasyfikacja ogólna z podziałem na płeć i kategorie wiekowe.

Wszyscy Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a ci, którzy ukończą Bieg - pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I - III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji według zawodów otrzymają nagrody.

Podczas imprezy, na terenie parku w Myślęcinku, przewidziano wystawę firm.

Zaproszenie do uczestnictwa w Biegu skierowane zostanie do uznanych sportowców.

Organizatorzy przewidują różne formy współpracy z firmami i instytucjami: patron tytularny, patron, sponsor nagród, sponsor pakietu startowego, wystawca i inne.

To pierwsza tego rodzaju ogólnopolska impreza - z inspiracjami stania się wydarzeniem międzynarodowym - skierowana do branży, która będzie odbywała się cyklicznie raz do roku.

Zespół HVACR.pl posiada doświadczenie w organizacji imprez masowych, co roku we wrześniu organizując na Mazurach Regaty Branży HVACR.

Zapraszamy do uczestnictwa w Biegu Instalatora i współpracy!

Kontakt z koordynatorem Biegu: Aldona Rybka, redaktor HVACR.pl, tel. 602439111, a.rybka@hvacr.pl