Na początku czerwca 2017, firma Ventia, wyłączny przedstawiciel marki Komfovent, kolejny raz zabrała swoich klientów – projektantów oraz instalatorów HVAC na wyjazd do fabryki na Litwie. Tym samym liczba klientów, którzy mieli okazję osobiście poznać jedną z najnowocześniejszych fabryk central wentylacyjnych (Komfovent) zbliża się do pół tysiąca!

Podczas zwiedzania fabryki mogli osobiśce ocenić zaawansowaną technologię, która składa się na proces powstawania urządzeń Komfovent. Po wizycie podkreślali wrażenia takie jak nowoczesny i zautomatyzowany park maszynowy, wysokiej jakości komponenty, drobiazgową dbałość o szczegóły oraz ścisły nadzór i kontrolę na wszystkich etapach produkcji. Jednym zdaniem wszystko to, co ma wpływ na efekt końcowy, czyli wysoką jakość i funkcjonalność central Komfovent. Podczas wizyty w zakładzie dużo uwagi poświęcono automatyce nowej generacji Komfovent C6 SMART HOME (film: https://www.youtube.com/watch?v=DXq6FluI2Eg).

Wizyta w fabryce nie była jedynym punktem programu wycieczki. Uczestnicy odkryli imponującą wielkość i piękno architektury wileńskiej starówki, zwiedili zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach oraz skosztowali litewskich potraw i trunków.

 

Producentem central Komfovent jest litewska firma AMALVA, lider w produkcji urządzeń wentylacyjnych w północno-wschodniej Europie. Fabryka mieści się na przedmieściach Wilna w obiekcie, który w 2012 roku został rozbudowany do imponującej powierzchni ponad 40 000 m2. Obecnie, roczna produkcja sięga ponad 20.000 urządzeń, które eksportowane są do blisko 30 krajów Europy, w tym do Skandynawii, Niemiec i Polski.