Midea Group, wiodący na świecie producent urządzeń gospodarstwa domowego, ogłosił 14 marca 2018, że ​​klimatyzator All-Split R-290 z serii All Easy uzyskał certyfikat Blue Angel za wyjątkowo niski potencjał globalnego ocieplenia (GWP), wysoką efektywność energetyczną, niski poziom hałasu i surową kontrolę jakości materiałów. Certyfikat przyznawany przez Niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody, Budownictwa i Bezpieczeństwa Jądrowego, świadczy o najwyższym standardzie w zakresie wydajności energetycznej, ochrony zdrowia i przyjazności dla środowiska w kategorii urządzeń domowych. Zanim ostatecznie przyznano klimatyzatorowi certyfikat Blue Angel, R-290 uzyskał ponad 200 patentów krajowych i międzynarodowych, z wieloma przełomowymi rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, redukcji hałasu i kontroli materiałów.

Certyfikat Blue Angel jest symbolem kamienia milowego dla marki, ponieważ czyni Mideę pierwszym na świecie producentem w branży, zdolnym do dostarczania wydajnych i niezawodnych produktów zgdnych z poprawką Kigali do Protokołu Montrealskiego mającą na celu stopniowe wycofywanie wodorofluorowęglowodorów (HFC). Poprawka jest umową podpisaną przez wszystkie państwa członkowskie ONZ w celu zmniejszenia tych silnych gazów cieplarnianych; stanowi jednoczesnie wyzwanie dla przemysłu klimatyzacyjnego. Opracowanie produktów zgodnych ze zmianami stało się celem każdego producenta urządzeń klimatyzacyjnych od czasu zaproponowania poprawki.

Przy ultra-niskim GWP równym 3, SCOP 4,6 (znacznie wyższym niż europejski standard 3,4), produkty Midea R-290 są przyjazne dla środowiska, energooszczędne, bezpieczne i niezawodne. Od prac badawczo-rozwojowych i planowania produktu po marketing i po sprzedaż, Midea jest już teraz przygotowywana pod każdym względem, aby oficjalnie wprowadzić na rynek klimatyzatory R-290. Ponieważ produkt jest zgodny z rozporządzeniem UE w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych (rozporządzenie UE nr 517/2014), wejdzie na rynek Unii Europejskiej i umożliwi lokalnym konsumentom korzystanie z najnowszych, wydajnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska urządzeń gospodarstwa domowego.

Zespół specjalistów Midea spędził 9 lat rozwiązując problemy techniczne i rozwijając podstawowe komponenty, w tym sprężarkę R290, wymiennik ciepła i elektroniczny zawór rozprężny, tworząc unikalne ścieżki przepływu, elektryczne sterowanie o zmiennej częstotliwości i schematy bezpieczeństwa. 

Nowa seria klimatyzatorów Midea miała swoją premierą podczas Mostra Convegno 2018 w Mediolanie. Aktualnie dostępne są dwa modele 2,6 kW i 3,5 kW.

 

Na zdjęciu: Przedstawiciele Midea RAC w Niemieckim Federalnym Ministerstwie Środowiska (fot. Business Wire)