Jednym z największych problemów użytkowych z klimatyzacją domową jest efekt zimnego podmuchu powietrza, kiedy urządzenie ma schłodzić pomieszczenie. Najnowszy klimatyzator ścienny AR9500M marki Samsung wyposażony jest w autorską, zastrzeżoną technologię Samsung Wind-Free™ Cooling. Jej zastosowanie pozwala wyeliminować dyskomfort związany z bezpośrednim napływem strumienia zimnego powietrza, przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.

Technologia Wind-Free™ Cooling umożliwia delikatne rozpraszanie powietrza przez 21 000 mikrootworów. Chłodzenie przebiega dwuetapowo: system najpierw obniża temperaturę w trybie chłodzenia szybkiego (Fast Cooling Mode), a następnie automatycznie przełącza się na tryb chłodzenia Wind Free™ (Wind-Free™ Cooling Mode), dzięki czemu strumień powietrza płynie z bardzo małą prędkością, aż do momentu osiągnięcia wymaganej temperatury. W porównaniu do trybu Fast Cooling podejście dwuetapowe zapewnia dodatkowe oszczędności energii aż do 72%.

Dzięki użyciu nowej 8-biegunowej sprężarki opracowanej przez Samsung, wykorzystującej technologię POWERboost™, silnik AR9500M narażony jest na mniejsze wahania momentu obrotowego, co ogranicza całkowite zapotrzebowanie na energię i skraca czas potrzebny do uzyskania przez sprężarkę maksymalnej prędkości obrotowej.

Unikalny trójkątny kształt AR9500M pozwolił na zwiększenie szerokości wlotu, co pozwala na uzyskanie większych przepływów powietrza. Optymalna szerokość i kąt wylotu, dodatkowe V-kształtne lamele oraz wentylator o zwiększonej średnicy – o 22% większy niż w poprzednich modelach – przyczyniają się do szybszego chłodzenia i rozprowadzenia powietrza, zwiększając i rozszerzając zasięg strugi powietrza. Dzięki temu schłodzone powietrze dociera do każdego miejsca w pomieszczeniu.

AR9500M może być podłączony do sieci Wi-Fi, dzięki czemu można sterować nim zdalnie, korzystając z aplikacji mobilnej Smart Home firmy Samsung. Nawet będąc poza domem, użytkownik może regulować temperaturę i zmieniać ustawienia. Otrzymuje też aktualizowane na bieżąco informacje o efektywności urządzenia i dziennym zużyciu energii oraz wskazówki postępowania w przypadku ewentualnej usterki.

Nowy klimatyzator Samsung z technologią Wind-Free™ Cooling trafi na europejski rynek jeszcze w tym roku. Jego premiera odbyła się w Mediolanie dnia 18 stycznia.