Lindab wzmacnia swoją działalność we Francji dzięki przejęciu SAS Liftasud. Dzięki przejęciu Lindab rozszerza swoją sieć dystrybucji i zyskuje dostęp do wiedzy eksperckiej w zakresie tłumików do systemów wentylacyjnych.

Liftasud ma swoją siedzibę w sześciu lokalizacjach we Francji i jest znanym dystrybutorem produktów wentylacyjnych, takich jak kanały wentylacyjne, tłumiki, izolacje termiczne, klimatyzacja i systemy grzewcze. Posiadają również wysoki poziom wiedzy w zakresie redukcji hałasu, co jest obszarem o coraz większym znaczeniu.

„Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Liftasud w Lindab”, mówi Ola Ringdahl, prezes i dyrektor generalny Lindab. „Zapotrzebowanie na energooszczędne i zdrowe środowiska wewnętrzne rośnie, a francuski rynek wentylacji jest jednym z największych w Europie. Wraz z Liftasud znacznie wzmacniamy naszą sieć dystrybucji w rejonie Paryża. tłumików, co ma ogromne znaczenie w tworzeniu zdrowego środowiska wewnętrznego. Cieszymy się również, że dyrektor zarządzający Liftasud, Julien Brunel, będzie nadal prowadzić działalność jako część Lindab.

„Nie możemy się doczekać bycia częścią Lindab, gdzie będziemy mogli czerpać korzyści z globalnych zakupów i asortymentu Lindab, jednocześnie wnosząc swój wkład w naszą wiedzę i lokalną obecność. Podzielamy przekonanie Lindab, że wysoka jakość i bliskie relacje z klientami są ważnymi czynnikami sukcesu.” mówi Julien Brunel, dyrektor zarządzający i współwłaściciel Liftasud.

Liftasud ma siedzibę poza Paryżem z 6 oddziałami w całej Francji. Roczna sprzedaż firmy wynosi około 250 mln SEK, a marża operacyjna jest niższa niż marża operacyjna Lindab. Liftasud zatrudnia 55 pracowników. Akwizycja finansowana jest ze środków własnych.