Lindab Pascal pozwala na obniżenie zużycia energii, dzięki dostosowaniu przepływu powietrza do obecności osób w pomieszczeniu. Dodatkowo, zamiast tradycyjnej regulacji ciśnienia wentylatora, Lindab Pascal wyposażony jest w funkcję optymalizującą, kontrolującą prędkość zarówno wentylatora nawiewu, jak i wyciągowego. System odczytuje pozycje wszystkich przepustnic w danym pomieszczeniu i utrzymuje 85% otwarcia co najmniej jednej z nich. Dzięki temu we wszystkich częściach systemu obecna jest odpowiednia ilość powietrza, ale jednocześnie wentylator nie wytwarza ciśnienia większego, niż jest to konieczne.

Kluczowym elementem nowego systemu Lindab Pascal jest skrzynka MBBV. Skrzynka MBBV pozwala na wyregulowanie nawiewników tak, by zapewnić optymalny przepływ. Specjalna technologia z zastosowaniem przepustnicy stożkowej, umożliwia pokonanie oporów nawet do 200 Pa, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Zastosowanie tej technologii, w połączeniu z wbudowanym siłownikiem o precyzyjnym pomiarze przepływu, eliminuje konieczność dodatkowej regulacji między wentylatorem a skrzynką MBBV.

Dzięki ustawieniom fabrycznych wszystkich urządzeń, dopasowanie i montaż systemu Lindab Pascal są bardzo proste. Wraz z elastycznością systemu i brakiem wymagań co do rozplanowania przewodów, ułatwia to projektowanie, montaż i rozruch.

 

Źródło, fot. Lindab.