Nawiewnik VIREO Swegon z funkcją zawirowania powietrza dostępny jest w jednej wielkości i dysponuje szerokim zakresem wydajności. Sprawdzi się w systemie ze stałym strumieniem powietrza, ale też w układach VAV oraz w systemach wentylacji na żądanie.

Połączenie tego rozwiązania z ruchomymi kierownicami wypływu zapewnia wysoką indukcję (w trybie chłodzenia) - bez szkody dla komfortu cieplnego można nawiewać powietrze o temperaturze nawet o 10OC niższej niż temperatura w pomieszczeniu. Ruchome kierownice, dzięki zmianie kierunku wypływu, pozwalają też dostosować pracę urządzenia do aranżacji pomieszczenia.

Nawiewniki mają wysoką moc chłodniczą, dla danego pomieszczenia wymagana więc będzie mniejsza ilość tych urzadzeń (w porównaniu do nawiewników wirowych tradycyjnych). Dużo szybciej przebiega także ich montaż - porównując je ponownie do nawiewników wirowych, na montażu pojedynczego nawiewnika można zaoszczędzić ok. 10 min. Jest to możliwe dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym. Skrzynka rozprężna wyposażona jest w funkcję obrotu o 360o oraz regulację  teleskopową (mniej łuków). Funkcja Quick Access zapewnia łatwe otwarcie i zamknięcie panelu frontowego, zaś zintegrowane uszczelnienie podłączenia nawiewnika i skrzynki gwarantuje szczelność bez stosowania dodatkowych uszczelnień.

Z punktu widzenia użytkownika, korzystny jest także walor estetyczny (płaski, nie wystający z sufitu panel frontowy) oraz fabryczna osłona przed zakurzeniem podłączenia nawiewnika i skrzynki.

źródło, fot. Swegon