Centrale serii GOLD PX z krzyżowymi wymiennikami do odzysku ciepła przeznaczone są do aplikacji, gdzie powietrze wywiewane i nawiewane nie może mieszać się ze sobą, czyli np. w systemach wentylacyjnych służących do wyciągu oparów i dymów kuchennych, itp. W takich przypadkach zastosowanie GOLD PX z wymiennikiem krzyżowym jest zasadne, zapewniając skuteczne i szczelne odizolowanie strumieni powietrza dostarczanego i wywiewanego z pomieszczenia przy jednoczesnym wysokim poziomie odzysku energii. Zastosowanie wymiennika krzyżowego w centrali GOLD PX spowodowało, że urządzenia są niezwykle kompaktowe, przy okazji oszczędzając cenne miejsce dla instalacji technicznych.

Użycie krzyżowego wymiennika ciepła o nowo opracowanej konstrukcji, wyznacza zupełnie nowy poziom sprawności GOLD PX. Nowa generacja jednostek GOLD PX zapewnia lepszą wydajność w całym zakresie pracy, osiągając chwilową sprawność odzysku energii do 78%. Dostępnych będzie kilka wersji GOLD PX, z różnymi wersjami wymiennika ciepła do wyboru. W ten sposób można dostosować wydajność centrali GOLD zgodnie z wymaganiami projektu, dla maksymalizacji wydajności temperaturowej w celu oszczędności energii i optymalizacji odzysku lub zminimalizowania spadku ciśnienia na wymienniku w celu oszczędności na mocy wentylatora.

Nowe urządzenia Swegon charakteryzuje wysoki roczny wskaźnik efektywności. Z ulepszonym wymiennikiem ciepła, zintegrowanym inteligentnym sterowaniem, czujnikami wilgotności i temperatury do sterowania obejściem powietrza (by-pass), centrale GOLD inteligentnie minimaliuzją straty energii poniesione w cyklach odszraniania wymiennika ciepła, doskonale łącząc bezpieczeństwo eksploatacji ze znaczną oszczędnością energii. Roczna wydajność odzyskiwania energii zależy od lokalizacji, a w Europie Środkowej wynosi często znacznie powyżej 90%.

Ponadto wraz z GOLD PX, oferta central Swegon poszerza się o nowe rozmiary o mniejszych gabarytach, co jednocześnie oznacza niższe koszty inwestycji, lepsze osiągi i mniejsze zużycie energii, a także ułatwia projektantom dopasowanie urządzeń do projektowanych systemów wentylacyjnych.

Źródło i foto: www.swegon.com