Myśląc o perfekcyjnie zaprojektowanym nowoczesnym budynku, idealnie byłoby jeśli wentylacja:

• zasilała pomieszczenie w świeże powietrze, jenocześnie posiadając funkcje ogrzewania i chłodzenia

• precyzyjnie dostosowywała się do potrzeb danego pomieszczenia, dla komfortu i optymalnie z punktu widzenia ekonomii

• elastycznie dostosowywała się w przypadku przyszłych zmian w układzie podłogi, bez potrzeby ponownej instalacji

• posiadała system kontroli plug-n'-play z resztą systemu klimatycznego.

Powyższa lista życzeń może wydawać się nierealna, lecz produkt ten... już istnieje! Nazywa ADAPT Parasol i jest produkowany przez Swegon.

ADAPT Parasol SWEGON

Na pierwszy rzut oka ADAPT Parasol wygląda jak każdy inny moduł znanej rodziny Parasol marki Swegon - nawet wymiary, poziomy dźwięku i wyjścia są takie same - lecz pod płytą wierzchnią znajduje się kilka unikalnych rozwiązań, zapewniających zupełnie nowe możliwości. Po pierwsze znajdziemy tam inteligentny regulator pokojowy, którego zadaniem jest szacowanie na podstawie jakości powietrza w pomieszczeniu i jego temperatury, zapotrzebowania na chłodzenie, ogrzewanie i nawiew świeżego powietrza. Regulator jest połączony z przepustnicą, regulując dopływ powietrza w szerokim zakresie pracy. Ponadto produkt jest kompatybilny z systemem wentylacji zależnej od potrzeb (Demand-Controlled Ventilation, DCV) SWEGON WISE - co ma znaczenie dla optymalizacji i oszczędności energii całego systemu.

ADAPT Parasol doskonale nadaje się do zainstalowania w biurach, zwłaszcza w salach konferencyjnych. Jest też doskonałym rozwiązaniem dla wielu innych zastosowań, również takich jak szpitale.