"Wentylacja zależna od potrzeb to najlepsze rozwiązanie zapewniające utrzymanie zdrowego komfortowego klimatu w pomieszczeniach, jednocześnie ograniczające zużycie energii do minimum. Teraz oprócz sterowania zapotrzebowaniem samej wentylacji, system zapewnia regulację wszystkich parametrów środowiska wewnętrznego pomieszczeń." - informuje firma Swegon na swojej stronie internetowej.

Swegon opracowała nieszablonowe rozwiązanie, w którym wszystkie elementy wentylacji DCV (z ang. Demand Controlled Ventilation) zaprojektowano, aby współdziałały między sobą. System WISE jest rozwiązaniem inteligentnej regulacji ilości powietrza w zależności od potrzeb. System zbudowany został w oparciu o najnowsze technologie i jest w pełni kompatybilny z urządzeniami typu centrale wentylacyjne, agregaty chłodnicze,  

Dobór
Szeroki asortyment produktów Swegon zapewnia odpowiedni wybór systemu, od koncepcji po decyzję, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Swegon wspiera od samego początku m.in. dzięki oprogramowaniu Swegon ESBO, optymalizacji budynku na wstępnym etapie projektu.

Projektowanie
Udoskonalony i zoptymalizowany asortyment produktów systemu WISE, w połączeniu z nowym oprogramowaniem wsparcia projektowego IC Design, znacząco ułatwia pracę projektanta.
Mając na początku prac projektowych solidne narzędzie wizualizacji i wsparcia projektowego, oszczędzisz dużo czasu na kolejnych etapach pracy.

Montaż
Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy produktami znacząco skraca czas oraz ogranicza koszty, a także ryzyko błędu w okablowaniu.
Produkty nie muszą być fabrycznie konfigurowane, wystarczy zamontować właściwy typ produktu w odpowiednim miejscu.

Konfiguracja i uruchomienie
Kiedy wszystkie elementy składowe systemu są zamontowane, skanuje się ich kody QR, a następnie w programie przyporządkowuje się im odpowiednią rolę w systemie. Po pierwszym uruchomieniu systemu każdy produkty jest automatycznie konfigurowany, co znacząco skraca czas rozruchu i minimalizuje możliwość popełnienia błędu przez człowieka.

Praca
Interfejs użytkownika SuperWISE pozwala na podgląd i sterowanie całym systemem klimatyzacji. Jeśli część budynku wymaga adaptacji, wystarczy wprowadzić odpowiednie zmiany w SuperWISE, a program na bieżąco zaktualizuje dane w systemie.

Więce informacji o systemie WISE nowej generacji >>W BROSZURZE