W maju 2013 rodzina belek VAV produkcji FlaktWoods powiększyła się o kasetonową belkę chłodzącą LYRA (kod IQCB), która w przyszłości ma zastąpić znaną jedostkę IQCA.

Zaprojektowana do tworzenia komfortowego klimatu, nowa LYRA osiąga bardzo niski poziom hałasu i zapewnia wysoką wydajność chłodzenia w kompaktowych wymiarach. Cisza w biurze o komfortowym klimacie, wspiera efektywność pracy, a nieskomplikowana instalacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dostępna już w ofercie Flakt Bovent Sp. z o.o. LYRA służy do wentylacji, chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Zapewnia niskie prędkości powietrza w pomieszczeniu przez zmieszanie powietrza nawiewanego z otaczającego powietrza, osiągając szybki efekt chłodzenia - LYRA rozprasza powietrze nawiewając je w 4 kierunkach.

Belkę chłodzącą LYRA wyposażono w wiele praktycznych funkcji takich jak Comfort Control (regulowana indukcja), Flow Pattern Control (kontrola przepływu powietrza) i Coanda Safety Control (zarządzanie przepływem powietrza). Połączenie wszystkich tych funkcji zapewnia wysoką elastyczność w zakresie projektowania i eksploatacji budynku.

LYRA dostępna w kilku opcjach i dwóch rozmiarach: 600x600 mm oraz 600x1200 mm.

LYRA 600x600 mm LYRA 600x1200 mm

Dane techniczne dostępne są w karcie urządzenia (en) oraz na stronie produktowej (en).

Foto: Flakt Woods