Tokio, 18 kwietnia 2019 r.: Mitsubishi Heavy Industries Thermal Systems Ltd., spółka należąca do grupy Mitsubishi Heavy Industries Ltd. (MHI), opracowuje jednostkę demonstracyjną pierwszego na świecie klimatyzatora do zastosowań w mieszkaniach, pracującego z czynnikiem chłodniczym R454C o niskim GWP. 

Jednostka o małej pojemności R454C określana jest jako "znaczny postęp w zakresie ochrony środowiska w porównaniu z obecnym R410A i R32". Ponadto MHI twierdzi, że przezwyciężył wady R454C, takie jak gorsza wydajność wymiennika ciepła związana z tym, że jest to mieszany czynnik chłodniczy, przez zastosowanie zastrzeżonej technologii, która optymalizuje objętość przepływu wymiennika ciepła.

R454C, opracowany i sprzedawany przez Chemours jako Opteon XL20, jest mieszanką R32 i R1234yf. Z GWP 146 (CO2 = 1) jest klasyfikowany jako gaz „lekko łatwopalny” A2L. Czynnik chłodniczy R454C ma potencjał niszczenia ozonu (ODP) równy 0 (zero). Pierwszy na świecie klimatyzator mieszkaniowy o małej pojemności wykorzystujący czynnik chłodniczy R454C stanowi zatem pozytywną odpowiedź międzynarodowe ruchy mające na celu powstrzymanie globalnego ocieplenia.

Firma opracowała już jednostkę demonstracyjną klimatyzatora mieszkaniowego z R454C i trwają przygotowania do masowej produkcji z myślą o wstępnym wprowadzeniu na rynek europejski. 

W roku 2018 Mitsubishi Heavy Industries wprowadziło komercyjną pompę ciepła ze źródłem powietrza wykorzystującą R454C.