DELTA 2016

Delta to nagroda za osiągnięcia biznesowe, których przyznanie poprzedzone jest badaniami rynku i analizą statystyczną. Zasady prowadzenia badania wyjaśnił prezes Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Rafał Finster. Powtórzono formułę z poprzedniego roku - zbadano obroty za cztery ostatnie lata - system porównuje średnią z trzech ostatnich lat do średniej z całego okresu badawczego. Zbadano ponad 300 firm i wybrano 200 firm branżowych, których obroty zostały potwierdzone.

Nagrodę Delta przyznano w trzech kategoriach: firmy do 10 lat na rynku, od 11 do 21 i powyżej 21 lat na rynku. Dodatkowymi warunkami są: oficjalne publikowanie danych, osiągnięcie w latach 2011-2014 zysku oraz obroty na poziomie 12 mln zł, 9 mln zł i 6 mln zł (odpowiednio w każdej kategorii "wiekowej"). Ostatecznie do nagrody nominowano 60 firm, a nagrody trafiły do:

  • w kategorii powyżej 21 lat (firmy dojrzałe): 3. Frapol (dynamika wzrostu 116%), 2. Nyborg Mawent (117%), 1. Klimor (124%).
  • w kategorii 11-21 lat na rynku: 3. Scrol (112%), 2. ebm-papst (115%), 1.Free Polska (150%).
  • w kategorii do 10 lat: 3. Ventia (123%), 2. Ampar Klima (127%), 1. Harmann Polska (143%).

PASCAL 2016

Nagrody PASCAL przyznano w tym roku po raz drugi. Jak podkreślił dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja Tomasz Trusewicz , nagrody - przyznane za konkretne projekty instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej - trafiają do najlepszych biur projektowych. Projekty ich autorstwa to nie tylko dzieło inżynierskie samo w sobie, ale też komfort użytkowy i lepsze postrzeganie obiektów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 16 obiektów - od małych po ogromne. Kapituła w składzie dr inż. Leszek targowski, dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Tomasz Klinke (wszyscy z Politechniki Warszawskiej) wytypowała 11 obiektów nominowanych do nagrody. Jak powiedział o pracach kapituły dr inż. Piotr Bartkiewicz, zaangażowanie inżynierów w zapewnienie dobrej jakości powietrza sprawia, że inwencja rośnie. - Mieliśmy ogromną przyjemność spojrzeć na kilka bardzo dobrych projektów - podkreślił Piotr Bartkiewicz. Zastosowane rozwiązania tworzą nową jakość instalacji, które coraz częściej są energooszczędne i stają się wizytówką obiektów.

Przyznano trzy równorzędne nagrody, które wręczył Dyrektor Biura Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Tomasz Trusewicz (listę nagrodzonych podajemy w kolejności alfabetycznej:

  1. Buro Happold Polska za projekt instalacji w obiekcie Spectrum Tower w Warszawie. Nagrodę przyznano za niekonwencjonalne rozwiązania stosowane podczas modernizacji budynku i rewitalizacji instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej.
  2. Epstein za projekt instalacji w Cosmopolitan Tower (budynek mieszkalny z usługami). Doceniono umiejętne i kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej w budynku wielofunkcyjnym, obejmującym nowoczesne przestrzenie mieszkalne (trzeci co do wielkości budynek mieszkalny w Polsce), przy spełnieniu wymagań oszczędności energii i zachowaniu prawidłowej jakości powietrza we wnętrzach.
  3. Roger Preston Polska za projekt instalacji w budynku biurowo-handlowym Green Day we Wrocławiu.

Nominacje do nagrody otrzymały także firmy (w kolejności alfabetycznej): A.K. Klima, CEGroup, Instal-Klima-Projekt, Mercury Engineering Polska, Polcon Consulting, Sinap oraz WSP Polska. Pracownie wyróżniono dyplomami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablica z nominacjami do nagrody PASCAL 2016 podczas ekspozycji targowej Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja. Fot. HVACR.pl.


Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nominowanym biurom projektowym!

 

NAGRODY SPECJALNE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA POLSKA WENTYLACJA 2016
Są to nagrody dla konkretnych osób,  przyznawane jako wyraz uznania za szczególne osiągnięcia w naszej branży. Przyznano trzy równorzędne nagrody:

  1. Daniel Jaśkiewicz, Prezes Grupy Klima-Therm. Nagrodę przyznano za sukcesy biznesowe i znalezienie synergii między markami Klimor i Fujitsu.
  2. Krzysztof Nowak i Andrzej Wajsprych z firmy Uniwersal. Nagrodę przyznano za wkład w polską wentylację, polską myśl techniczną, którą laureaci konsekwentnie realizują, za własne projekty marketingowe i biznesowe i za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą.
  3. Piotr Urasiński z firmy BSH Technik Polska i TROX Technik Polska. Nagrodę przyznano za wieloletni wkład w promocję wentylacji oddymiającej w Polsce i konsekwentne utrzymywanie wysokiej pozycji rynkowej.

Przypomnijmy sobie, jak było w 2015 roku >>tutaj.