Przede wszystkim należy dopasować je do indywidualnych potrzeb, szukać produktów sprawdzonych i przebadanych oraz energooszczędnych – tak by inwestycja przynosiła jak najwięcej oszczędności.

Alnor posiada w swojej ofercie urządzenia odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Centrale ścienne HRU-MinistAir-W-450 cechuje znakomita wydajność – do 95% odzysku ciepła. Pozwala to w znacznym stopniu zniwelować straty energii. Dzięki funkcji by-pass – jeśli różnice temperatur są niewielkie lub kiedy powietrze na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż w pomieszczeniu, możliwe jest przesyłanie powietrza z pominięciem wymiennika. Przefiltrowane świeże powietrze trafia wówczas do pomieszczeń bez wymiany ciepła z pomieszczeń.

 

Pracą rekuperatora łatwo sterować za pomocą praktycznego kontrolera, który w oparciu o zegar tygodniowy pozwala dopasować ilość nawiewanego powietrza oraz jego temperaturę do potrzeb mieszkańców.

Aby zwiększyć komfort domowników, rekuperator można połączyć z czujnikami CO2 czy wilgotności. Pozwoli to w sposób automatyczny dopasować parametry urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniach. Czujniki można dokupić dodatkowo, nie stanowią jednak podstawowego wyposażenia rekuperatora.

W trosce o świeżość dostarczanego powietrza, kontroler informuje o potrzebie wymiany filtrów. Funkcja sygnalizuje konieczność wymiany filtrów na podstawie sygnałów jakie są otrzymywane są od presostatu ciśnieniowego. Dzięki tej funkcji będziemy mieć pewność, że zawsze mamy czyste filtry i tym samym świeże powietrze w pomieszczeniach w których przebywamy. Presostat jest elementem dodatkowego wyposażenia rekuperatora.

Centralę HRU-MinistAir-W-450 wyróżniają następujące cechy:

 • Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego o dobrej szczelności i wysokiej odporności na starzenie
 • Odzysk ciepła do 95% zgodnie z normą EN 308 – lider na polskim rynku
 • Funkcja przeciwzamrożeniowa zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;
 • Funkcja kontrolująca pracę nagrzewnicy elektrycznej wstępnej i wtórnej pozwala na odpowiednie sterowanie pracą nagrzewnicy wstępnej, gwarantuje zaciąganie powietrza z zewnątrz o odpowiedniej temperaturze chroniąc tym samym wymiennik przed zamarznięciem. Nagrzewnica wtórna w razie potrzeby dogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczeń.
 • Funkcja kontroli filtrów sygnalizuje konieczność wymiany filtrów w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia.
 • Możliwość podłączenia króćców w różnej konfiguracji. Dzięki temu można dostosować indywidualnie konstrukcję rekuperatora w zależności od miejsca i sposobu montażu.
 • Zegar tygodniowy umożliwia ustawienie cyklu pracy rekuperatora według kolejnych dni tygodnia.
 • Energooszczędne wentylatory EBM pozwalają na oszczędność energii elektrycznej

Kolejną pozycją w ofercie Alnor są rekuperatory HRU-ERGO.

Rekuperator HRU-ERGO – cichy i energooszczędny, odzyskujący zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczenia pozwoli cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

Dzięki funkcji odszraniania nie ma konieczności stosowania nagrzewnicy wstępnej przed regulatorem. Ogrzanie wymiennika następuje dzięki zmianie stosunku powietrza ciepłego do zimnego wewnątrz wymiennika – ciepłe, wywiewane powietrze, będąc w nadmiarze w stosunku do powietrza nawiewanego, zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;

Dzięki zastosowaniu celulozowego wymiennika możliwy jest nie tylko odzysk ciepła ale także wilgoci. Pozwoli to na poprawę warunków klimatycznych w domach, gdzie nie ma dodatkowych nawilżaczy powietrza.

Pracę rekuperatora pozwoli dopasować do potrzeb mieszkańców tygodniowy programator.

Rekuperator HRU-ERHO cechują:

 • urządzeni wyposażone w sterownik z tygodniowym programatorem, oraz możliwością sterowania nagrzewnicą elektryczną
 • nowoczesny wymiennik przeciwprądowy z odzyskiem 84,5% zgodnie z normą EN 308
 • brak skroplin umożliwia montaż w dowolnej pozycji
 • odzyskana wilgoć eliminuje suchość w gardle i problemy skórne zwłaszcza w okresie zimowym
 • brak dodatkowych kosztów nawilżaczy i związanej z nimi obsługi
 • prosta konstrukcja umożliwia samodzielny serwis
 • cicha praca ogranicza koszty wytłumienia instalacji i umożliwia montaż niekoniecznie w kotłowni lub wydzielonym pomieszczeniu
 • funkcja odszraniania eliminuje koszty dodatkowej nagrzewnicy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów firma Alnor przeprowadziła rzetelne i kompleksowe badania rekuperatorów w różnych warunkach atmosferycznych – letnich i zimowych oraz przy różnej wilgotności powietrza.

Rekuperatory Alnor – ciche i energooszczędne, odzyskujące zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczeń pozwolą cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

 

ALNOR Systemy Wentylacji sp. z o.o.

05-552 Wola Mrokowska, Aleja Krakowska 10, Polska

tel. +48 22 737 40 00

alnor@alnor.com.pl

www.alnor.com.pl