BITZER przedstawia: nowe kompaktowe sprężarki śrubowe CSH.6, które są zgodne z europejskimi standardami dotyczącymi zestawów dochładzających czynnik.

Nowa seria BITZER CSH.6 została opracowana z myślą o wysoce wydajnych zestawach dochładzających czynnik chłodzonych powietrzem, które są przystosowane do pracy z czynnikiem R134a, jak również z mieszaninami HFO/HFC R513A i R450A oraz czynnikami chłodniczymi HFO R1234yf i R1234z(E). Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu na targach Mostra Convegno 2018 specjalista w zakresie sprężarek rozszerzy paletę rozwiązań w zakresie kompaktowych sprężarek śrubowych: będąc wariantem sprawdzonych modeli CSH.5, seria CSH.6 jest z jednej strony przystosowana do stosowania czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP, a z drugiej strony zoptymalizowana specjalnie pod kątem przebiegu temperatury otoczenia, który określa rozporządzenie dotyczące Ekoprojektu 2016/2281 dla zestawów dochładzających czynnik. Wyróżnia ją wysoka moc chłodnicza oraz doskonałe sezonowe parametry wydajności (SEER), które znacznie ułatwiają producentom OEM spełniać obowiązki nałożone przez przepisy. Granica stosowania serii CSH.6 jest zoptymalizowana po kątem zestawów dochładzających czynnik chłodzonych powietrzem na potrzeby klimatyzacji komfortowej i wyróżnia ją dopasowane zarządzanie olejem, tryb Economiser na pełnym obciążeniu oraz specjalnie zaadaptowane Vi w trybie obciążenia częściowego.

- Serię CSH.6 zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o zastosowaniach w zestawach dochładzających czynnik chłodzonych powietrzem przeznaczonych do klimatyzacji, które w Europie od stycznia podlegają rygorystycznym wymaganiom odnoszącym się do minimalnej efektywności. Seria CSH.6 w dalszym ciągu pozwala naszym klientom na produkcję ekonomicznych zestawów dochładzających czynnik, które spełniają sezonowe wymagania dotyczące efektywności pierwszego stopnia (Tier 1) bez konieczności kosztownego stosowania przetwornic częstotliwości – podkreśla Dirk Schlehuber, Product Manager Screw Compressors w firmie BITZER.