Wolumen produkcji ma się zwiększyć zarówno w obszarze izolacji budowlanych, jak i technicznych. Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 260 mln złotych, zaś działania modernizacyjne związane z tą inwestycją mają się zakończyć w 2019 roku. Od 1998 roku, kiedy Grupa przejęła zakład w Trzemesznie do dziś, inwestycje firmy wyniosły ponad 620 mln zł. Dzięki temu, w fabryce powstał park maszynowy, który - w połączeniu z dogodnym położeniem oraz doświadczoną załogą - stanowi dla firmy doskonałą platformę dla dalszego rozwoju na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej.

Jak argumentuje firma, decyzja o inwestycji wynika z aktualnej kondycji oraz trendów na rynku budowlanym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Buduje się coraz więcej, z rosnącą troską o efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo ogniowe obiektów, co napędza popyt na materiały izolacyjne z wełny kamiennej.

To dla nas ważny krok w kierunku podtrzymania dotychczasowego, zrównoważonego rozwoju firmy – wyjaśnia Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc. – Od pewnego czasu obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania izolacyjne, szczególnie w tej części kontynentu. Zwiększając nasze możliwości produkcyjne, rośniemy razem z naszymi Klientami i stajemy się bardziej konkurencyjni.

źródło, fot. Grupa Paroc