Eschborn, 3 lutego 2020 r. - Rozwiązania klimatyzacyjne, które zmniejszają ślad węglowy są poszukiwanymi na rynku. W biurze w GEITEKK GmbH w Bremie, eksperta w dziedzinie technologii budowlanej i przemysłowej, uruchomiono LG Multi V S R32 - pierwszy w Europie system klimatyzacji mini VRF z przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R32.

Siedem jednostek wewnętrznych LG zainstalowanych w budynku administracyjnym, w połączeniu z LG Multi V S R32, zapewnia przyjemny klimat wewnętrzny w szczególnie energooszczędny i zrównoważony sposób. Rozwiązanie Mini VRF wprowadzone zostao na rynek jesienią 2019 r. i było pierwszym tego rodzaju systemem wykorzystującym czynnik chłodniczy R32. Dzięki wartości SCOP do 5,0 i wartości SEER do 8,7, LG Multi VS R32 jest bardziej wydajny niż porównywalne systemy nawet o 11 procent i do 2 procent Czynnik chłodniczy R410A.

- Nasz klient chciał mieć przyszłościowe, ekologiczne i kompatybilne rozwiązanie do klimatyzacji własnego budynku - wyjaśnia Andreas Gelbke, Sales Manager Air Solution w LG Electronics Germany. I dodaje: - Wybierając LG Multi V S R32 i związany z nim wysoce wydajny czynnik chłodniczy, GEITTEKK GmbH jest dobrze przygotowany w tym zakresie i jednocześnie został prawdziwym pionierem technologii klimatyzacji przyszłości, instalując pierwszy system Mini VRF z R32 w Europie.

 

Czytaj też: Multi V S R32 - kompaktowy i ekologiczny VRF od LG 

 

Na fot. (od lewej): Thomas Reiher - MD Geitekk GmbH, Thorsten Drewes - MD Geitekk GmbH, Andreas Gelbke - kierownik sprzedaży LG Air Solution, Olaf Bork - regionalny kierownik sprzedaży na północ LG Air Solution.

Źrodło: LG Electronics Germany