To kompaktowe i lekkie rozwiązanie zapewnia korzyści, których oczekujemy. Dzięki mniejszej obudowie i zastosowanym innowacjom udowadnia, że mniejsze może być lepsze. Multi V S zapewnia wydajne i ekologiczne rozwiązanie, które prowadzi do transformacji w branży HVAC.

Redukcja rozmiaru i masy
LG Electronics zmniejszyło głośność jednowentylatorowego Multi V S o 40%, jednocześnie zmniejszając jego wagę o 23%. Te drastyczne redukcje rozmiaru i masy nie tylko oszczędzają miejsce podczas instalacji. Oszczędza się także czas i koszty, ponieważ znacznie poprawia się elastyczność projektowania systemu i estetyki instalacji. Dzięki temu Multi V S może być zamontowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni i specyficznych wymaganiach. System ten można zainstalować na werandach, czy nawet na małych balkonach. Firma LG skupiła się również na obniżeniu poziomu hałasu do około 50 dB (A), co jest porównywalne z głośnością osób rozmawiających na normalnym poziomie. Poprawia dotyczy więc także środowiska zewnętrznego.

Wydajność i żywotność
Nawet przy bardziej kompaktowej obudowie, Multi V S zachowuje najwyższe oceny A++ lub A+++ SEER i SCOP dzięki niezrównanym osiągom wyjątkowej sprężarki LG R1. Ta wyjątkowa hybrydowa sprężarka spiralna wykazuje się wysoką stabilnością i wydajnością pracy, szczególnie w warunkach niskiego obciążenia, jednocześnie dostarczając rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R32 Multi V S dodaje jeszcze jeden element przyjaznej dla środowiska eksploatacji. R32 jest nie tylko bardziej ekonomicznym czynnikiem chłodniczym, ale także może pochwalić się współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), który jest o 68% mniejszy niż w najczęściej stosowanym czynniku chłodniczym R410A.

Dodatkowe zalety
Również inne rozwiązania definiujące cechy linii LG Multi V zostały zaimplementowane w urządzeniu Multi V S. Technologia Dual Sensing pozwala urządzeniu Multi V S wykrywać zarówno temperaturę, jak i wilgotność, zapewniając bardziej wydajną i skuteczną pracę. Komponenty jednostki zewnętrznej zostały również wykonane z własnego materiału Ocean Black Fin firmy LG, który zwiększa ich trwałość i odporność na zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia roztworami soli i innymi czynnikami powodującymi korozję. Firma LG wykorzystała technologię biometryczną do zaprojektowania wentylatorów w oparciu o kształt płetwy wieloryba i struktury muszli w celu uzyskania większej ilości powietrza i niższej emisji hałasu.

Multi V S R32 to rozwiązanie HVAC, które zapewnia efektywność, wydajność i elastyczność w kompaktowym i przyjaznym dla środowiska produkcie. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu LG będzie nadal torować drogę do bardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań przyszłości.