Pompka Mini Aqua Silent+


Pompka Mini Aqua Silent+ charakteryzuje się ultra kompaktową konstrukcją pozwalającą na montaż  nawet w najmniejszych przestrzeniach. Dzięki wysokiej wydajności silnika i specjalnie zaprojektowanemu tłumikowi akustycznemu jest jedną z najcichszych pompek w swojej klasie (19 dB(A)). Nowością jest przewód z wtyczką, który znacząco ułatwia montaż, jak i demontaż urządzenia. Znajduje zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych zamontowanych w biurach, czy salach konferencyjnych, czyli tam gdzie istotna jest cicha praca urządzenia.
     
   
W ofercie Aspen Pumps są także standardowe mini pompy do skroplin zaprojektowane do instalowania w różnych wariantach. Pompkę Mini Aqua instaluje się za jednostką klimatyzacyjną, w kanale maskującym lub nad stropem podwieszanym. Pompka charakteryzuje się dużą wydajnością oraz niewielkimi wymiarami. Dzięki temu można instalować ją w prawie każdym klimatyzatorze typu Split.

Pompka Mini Lime


Pompkę Mini Lime instaluje się obok klimatyzatora z możliwością ukrycia przewodów skroplinowych lub freonowych. Pompka służy wyłącznie do przetłaczania wody.
W obudowie klimatyzatora naściennego, w winylowym kanale czy nad powieszonym stropem instaluje się pompkę Mini Orange. Wszystkie pompki Aspen pozwalają na wypompowanie skroplin na wysokość 8 m.

Pompka Mini Orange


                  
Pompy perystaltyczne typu Standard oraz Uniwersal charakteryzuje duża niezawodność i cicha praca. Nie są wrażliwe na zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Każda pompa posiada trzyminutowy timer, który wyłącza pompę  z opóźnieniem po uprzednim opróżnieniu tacy skroplin. Praca pomp perystaltycznych generuje stałe ciśnienie, co znaczy, że pompa może znajdować się do 15 m od źródła kondensatu bez wpływu na wydajność.

Pompa perystaltyczna Standard

Pompa perystaltyczna Uniwersal

                 
     

Firma Aspen stworzyła największa gamę pomp zbiornikowych znajdujących zastosowanie w różnych sytuacjach. Pompy zbiornikowe Hi-Flow oraz Hi-Lift charakteryzują się wysokim przepływem oraz dużą niezawodnością. Przeznaczone są do zbierania skroplin z urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Pompy posiadają dwa czujniki pływakowe: jeden służy do włączania pompy, drugi pływak wyłącza klimatyzator w przypadku uszkodzenia lub nieprawidłowego działania pompki. 

Pompa zbiornikowa Hi-Flow

Pompa zbiornikowa Hi-Lift


W ofercie Iglotech są także pompy zbiornikowe dużej wydajności: Heavy Duty Hot Water, Economy Hot Water oraz Heavy Duty. Znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdy podłączonych jest wiele urządzeń chłodniczych lub gdy następuje szybkie gromadzenie się wody w krótkim czasie.

Pompa do kotlów kondensacyjnych Kitchen

Pompa do kotlów kondensacyjnych Alarm

Firma Aspen zaprojektowała także pompy do usuwania skroplin z domowych i przemysłowych kotłów kondensacyjnych. Umieszczony pływak włącza pompę automatycznie usuwając nagromadzone skropliny. Pompy są przeznaczone do gazowych i olejowych kotłów kondensacyjnych, pieców gazowych wysokiej wydajności oraz do systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Szeroka oferta pompek Aspen Pumps, lidera w projektowaniu i produkcji pomp kondensacyjnych dla klimatyzacji, jest już dostępna w ofercie firmy Iglotech.

Pobierz: katalog pompek Aspen Pumps