BITZER rozpoczyna konkurs w poszukiwaniu najstarszych sprężarek. Konkurs trwa do 15 marca 2021 r. Uczestnicy mają szansę na wygranie wspaniałych nagród.

Od momentu powstania firmy ponad 85 lat temu, BITZER jest pionierem w branży chłodnictwa i klimatyzacji pod względem jakości i trwałości. Specjalista w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji rozpoczął kampanię w mediach społecznościowych, aby znaleźć najstarsze nadal działające sprężarki tłokowe i śrubowe firmy BITZER. Uczestnicy, którzy znajdą najstarsze sprężarki, mogą wygrać wspaniałe nagrody w obu kategoriach technologii sprężarek: każda nagroda obejmuje webinar wybrany przez zwycięzcę z Akademii SCHAUFLER, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Jabra i pakiet biurowy BITZER.

Warunki uczestnictwa
Klienci, którzy posiadają autentyczne sprężarki tłokowe lub śrubowe BITZER, powinni przesłać następujące zdjęcia i informacje na adres socialmedia@bitzer.de:
- zdjęcie sprężarki, jej tabliczki znamionowej oraz sprężarki zamontowanej w systemie
- informacje o modelu i lokalizacji systemu
- nazwę operatora systemu
- swoje dane kontaktowe.

Pełne warunki uczestnictwa dostępne są na stronie bitzer-compact.de

Jak to wszystko się zaczeło?
BITZER rozpoczął swoją działalność w branży już w latach 30. XX wieku, produkując termostatyczne zawory rozprężne ze stali. Swój pierwszy międzynarodowy sukces osiągnął dzięki sprężarkom tłokowym na prąd stały. W latach czterdziestych XX wieku BITZER zaczął torować drogę do sukcesu jako producent sprężarek dzięki swoim otwartym dwucylindrowym sprężarkom tłokowym, a w latach pięćdziesiątych wyznaczył kolejne kamienie milowe dzięki sprężarkom hermetycznym i półhermetycznym. Kiedy senator h. do. Peter Schaufler przejął zarządzanie firmą BITZER w 1979 r., konsekwentnie przeniósł uwagę firmy na arenę międzynarodową i otworzył nowe rynki. Na początku lat 80. BITZER stał się pierwszym producentem, który wprowadził na rynek otwarte i półhermetyczne sprężarki śrubowe do zastosowań komercyjnych.