PRESOTEC to system wywiewny oparty na centralnym wentylatorze dachowym z poziomym wylotem powietrza CAPP PT, wyposażonym w moduł kontroli stałego ciśnienia w kanale. W skład systemu wchodzą również elementy nawiewu i wywiewu powietrza, jak nawiewniki ścienne lub okienne oraz kratka stałego przepływu lub przepustnica stałego przepływu. Wszystkie elementy są ściśle do siebie dopasowane oraz zapewniają skuteczną wentylację budynków wielorodzinnych lub użyteczności publicznej.

Główny element systemu - wentylator CAPP PT posiada zintegrowany moduł sterujący prędkością obrotową silnika w zależności od wartości zadanej podciśnienia. Układ ten zapewnia stałą wartość podciśnienia w przewodzie wentylacyjnym niezależnie od warunków panujących na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Wentylator CAPP PT wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ASA odpornego na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. Urządzenie posiada nowoczesne silniki komutowane elektronicznie EC, których zaletą jest łatwa i płynna regulacja prędkości obrotowej w całym zakresie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności pracy.

CAPP PT

CAPP PT

Wentylatory CAPP PT dostępne są w trzech wielkościach o wydajności od 665 m3/h do 1370 m3/h. Elementy samoregulujące w systemie wywiewnym PRESOTEC stanowią kratki lub przepustnice stałego wydatku, które zabezpieczają układ przed samoczynnym wzrostem wydajności. Przy nagłym wzroście ciśnienia element ruchomy samoczynnie zmienia swoje położenie zmniejszając powierzchnię przepływu powietrza i tym samym nie dopuszcza do nadmiernego wzrostu strumienia przepływającego powietrza.

Wybrane cechy systemu PRESOTEC:

  • do budynków wielorodzinnych
  • precyzyjna regulacja wydajności
  • widoczna redukcja zużycia energii
  • zastosowane silniki EC

System PRESOTEC