Wentylatory ML PRO wyposażony jest w wirnik diagonalny z tworzywa sztucznego, wyprofilowany trójwymiarowo, o przepływie mieszanym. Wirnik ten jest wyważany dynamicznie w dwóch płaszczyznach (G6.3 DIN ISO 1940). Łopatki umieszczono na stożkowej piaście, dzięki czemu powietrze kierowane jest na najbardziej efektywną część wirnika. Dodatkowo, trójwymiarowe kierownice ograniczają burzliwość strumienia powietrza oraz wyrównują prędkości przepływu w całym przekroju za wentylatorem. Rozwiązania te redukują opory przepływy powietrza, co przekłada się na bardzo wysoką sprawność oraz cichą pracę urządzeń.

Urządzenie ML PRO składa się z płyty montażowej, zespołu silniko-wirnika ze zintegrowaną puszką podłączeniową oraz króćców przyłączeniowych; połączonych za pomocą dwóch uchylnych klamer montażowych. Dzięki takiej konstrukcji, wentylatory można montować w każdym położeniu, zaś zespół silniko-wirnika obracać pod dowolnym kątem. Ułatwia to nie tylko montaż w miejscach, gdzie brak jest wystarczającej przestrzeni, ale i czyszczenie oraz konserwację urządzeń.

Obudowę wykonano z polipropylenu, z dodatkiem 30% włókna szklanego, w kolorze RAL7012. Tworzywo to jest odporne na korozję oraz czynniki atmosferyczne.

  • Napęd: trzybiegowe silniki elektryczne, sterowane za pomocą przełącznika biegów. Zasilanie jednofazowe 230V, 50Hz, stopień ochrony IPX4, klasa izolacji F.
  • Maksymalna temperatura pracy: 60oC.

ML PRO może być stosowany we wszelkich instalacjach wentylacji ogólnej (nawiew i wywiew). Dzięki wirnikowi diagonalnemu, sprawdzi się w instalacjach o wąskich przekrojach przewodów lub składających się z wielu elementów.

 

Źródło, fot.: Harmann