O konkursie

Konkurs „Łazienka - Wybór Roku” wyłania najlepsze produkty łazienkowe, które miały swą premierę na polskim rynku w ostatnim roku. Konkurs organizowany jest od 2001 roku przez redakcję magazynu „Łazienka” wydawnictwa "Publikator". Do tegorocznej edycji konkursu „Łazienka - Wybór Roku” 45 firm zgłosiło aż 119 produktów w 16 kategoriach.

Celem konkursu „Łazienka – Wybór Roku” jest promocja produktów wyposażenia łazienkowego dostępnych na polskim rynku poprzez docenienie ich jakości, wzornictwa oraz innowacyjnych rozwiązań, które wykorzystują. Tytuł „Łazienka – Wybór Roku” to gwarancja tego, że dany produkt jest szczególnie wart uwagi konsumentów, a jego producent to firma godna polecenia i zaufania. Nagrody „Wybór Roku” cieszą się dużym uznaniem. Konkursowe logo, jakim oznaczane są nagrodzone wyroby, zwraca uwagę klientów poszukujących sprawdzonych i polecanych przez specjalistów rozwiązań.

Jury konkursowe dwunastej edycji składało się z 16 specjalistów. Oceny zgłoszonych produktów podjęli się projektanci wzornictwa, architekci, przedstawiciele salonów z wyposażeniem łazienek, prezes Stowarzyszenia Łazienka, przedstawiciele świata nauki oraz redaktorzy magazynu "Łazienka", przyznając 17 nagród głównych i 24 wyróżnienia w następujących kategoriach:

•     baterie
•     wyroby sanitarne z ceramiki i innych materiałów
•     wanny
•     kabiny
•     brodziki
•     hydromasaż i wellness
•     zestawy prysznicowe
•     panele prysznicowe
•     meble łazienkowe
•     całościowe aranżacje łazienek
•     płytki ceramiczne
•     akcesoria łazienkowe
•     wyposażenie dla niepełnosprawnych i osób 50+
•     instalacje łazienkowe
•     chemia w łazience
•     wentylacja w łazience.

Wyniki XII edycji konkursu ogłoszono 25 marca 2013 roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie, podczas uroczystej gali. Jury wybrało najlepsze produkty wyposażenia łazienkowego, wśród których w kategorii "wentylacja w łazience" znalazły się:

  • wentylator Silent Design 100 CZ zgłoszony przez Venture Industries Sp. z o.o. nagrodzono nagrodą główną i tytułem "Wybór Roku 2013" magazynu Łazienka
  • wentylator Enso 100 Hygro zgłoszony przez Harmann Polska Sp. z o.o. nagrodzono wyróżnieniem.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Gala Łazienka - Wybór Roku 2013. Fot. Venture industries

Gala konkursu Łazienka - Wybór Roku 2013, 25.03.2013 r., Warszawa, Hotel Polonia Palace. Fot. Venture Industries

O laureatach

Silent Design100 CZWentylatory Silent Design100 CZ przeznaczone są do wentylacji pomieszczeń małej i średniej wielkości w szczególności łazienek, WC, kuchni, itp. Ich zadaniem jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z miejsc szczególnie narażonych na powstawanie pary wodnej. Silent Design 100 CZ zaprojektowano do montażu na końcu kanału wentylacyjnego w otworze o średnicy 100 mm. Obudowa urządzenia jest zbliżona kształtem do kwadratu o wymiarach 188x188 mm. Innowacyjny kształt obudowy (również szybki demontaż) ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Nowością są dekoracyjne fronty w różnych kolorach (czarny, czerwony, szary, srebrny, szampański, marmur biały, marmur czarny). Dzięki zastosowaniu alternatywnych rozwiązań konstrukcyjnych (mocowania antywibracyjne silnika) charakteryzują się niskim poziomem ciśnienia akustycznego (przy czym zachowują wysokie parametrach pracy). Standardowo wentylatory wyposażone są w klapę zwrotną, lampkę kontrolną. W urządzeniach zastosowano silniki elektryczne 230V 50Hz z łożyskami kulkowymi, z mocowaniami antywibracyjnymi. (ten sposób mocowania zapobiega wibracjom i emisji hałasu). Wentylatory posiadają zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie II, stopień ochrony IP 45 i termiczny wyłącznik bezpieczeństwa. Przystosowane do pracy w temperaturze do +40°C.

Producent: Soler & Palau Sistemas de Ventilación S.L.U.
Przedstawiciel: Venture Industries Sp. z o.o.
Cena netto: 580 zł
Gwarancja: 2 lata

>>Karta katalogowa Silent Design100 CZ

Enso 100 Hygro

 

Wentylator Enso 100 Hygro charakteryzuje się wyjątkowym wzornictwem oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Wśród konkurencji wyróżnia się panelem przednim wykonanym z hartowanego szkła, przez co konstrukcja wentylatora nabiera lekkości i pasuje do eleganckich oraz nowoczesnych wnętrz. Enso 100 Hygro posiada wbudowany czujnik wilgoci, opóźnienie czasowe oraz, jako nieliczne tego typu urządzenie na rynku, wyposażony jest w wyświetlacz LED pokazujący wartości temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Wyjątkowość urządzenia podnosi zastosowanie w nim dwubiegowego silnika, który pozwala na pracę w dwóch regulowanych zakresach. Podstawowy z wydajnością 36m3/h służący do pracy ciągłej wspomaga wentylację grawitacyjną w warunkach ograniczonego użytkowania łazienki. Drugi, wyższy bieg, włącza się automatycznie w przypadku wzmożonej aktywności użytkowników pomieszczenia, gdy wilgotność powietrza przekroczy zadany poziom (rekomendowana granica 60-70% wilgotności). Wtedy wydajność urządzenia rośnie do 115 m3/h. Na niższym biegu wentylator pobiera tylko 4W prądu i jest praktycznie niesłyszalny: 17 dB. Dla wyższego biegu wartości te rosną do 8W i 31 dB przy 115 m3/h. Wentylatory Enso zostały wyposażone w silniki elektryczne 230V 50Hz z łożyskami kulkowymi. Silniki posiadają zintegrowane zabezpieczenie termiczne, zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie B oraz stopień ochrony IP 44. Przystosowane są do pracy w temperaturze do +40oC.

Producent: Harmann Polska Sp. z o.o.
Cena netto: 333 zł
Gwarancja: 2 lata

>>Karta katalogowa Enso 100 Hygro

Prezentacja obu nagrodzonych wentylatorów pojawi się w katalogu pokonkursowym "Łazienka - Wybór Roku 2013", który będzie dodawany do najnowszego wydania magazynu.