Odcinające klapy przeciwpożarowe przeznaczone są do zabezpieczenia pomieszczeń przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu poprzez instalację wentylacyjną. Niezawodność i wysoka jakość tych urządzeń bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo pożarowe.

Z uwagi na swą istotną funkcję, aby klapa przeciwpożarowa została dopuszczona do użytkowania na rynku europejskim, musi spełniać szereg wymagających dyrektyw i norm. Wybór odpowiedniej klapy dodatkowo utrudnia mnogość rozwiązań technicznych stosowanych w tych urządzeniach.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, firma Lindab przygotowała cykl artykułów, pomagających w wyborze urządzenia nie tylko niezawodnego, ale i idealnie dobranego do Państwa projektu.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania HVACR.pl. Od 7 do 11 września, codziennie będziemy publikować nowy materiał, w którym skupimy się na innym zagadnieniu. Rozpoczynamy w poniedziałek, od artykułu, w którym omówimy normy prawne odnoszące się do klap przeciwpożarowych, a także ich realny wpływ na specyfikację techniczną tych urządzeń.

Lindab od wielu lat oferuje szeroki wybór klap przeciwpożarowych, wykorzystujących nowoczesne rozwiązania techniczne, w zróżnicowanych kategoriach cenowych. We wrześniu oferta dystrybutora poszerzyła się o zaawansowane technicznie klapy przeciwpożarowe z serii WK i WH, wyróżniające się najwyższą klasą szczelności obudowy C (zgodnie z normą PN-EN 1751).

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą klap przeciwpożarowych Lindab, w tym:

WH25 WH45 WK25 WK45
          
Karta katalogowa Karta katalogowa Karta katalogowa Karta katalogowa


 

W cyklu "Przewodnik Lindab: Klapy przeciwpożarowe z klasą" ukazały się już:

 

Część 1. Normy i certyfikaty dla odcinających klap przeciwpożarowych

Koniec wątpliwości, które normy są obowiązkowe dla odcinających klap przeciwpożarowych!

 

Część 2. Klasy odporności ogniowej

Oznaczenia klas odcinających klap przeciwpożarowych bez tajemnic!

 

Cześć 3. Mechanizmy kontrolujące klapy przeciwpożarowe

Skuteczne działanie klap odcinających już przy pierwszych oznakach zadymienia

 

Część 4. Nowa jakość klap przeciwpożarowych w ofercie Lindab

Znak firmowy - najwyższa szczelność

 

Część 5. Minimalne odległości przy montażu klap ppoż

Czy mogą wynosić 0 mm?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Lindab