Monografia „WENTYLACJA I KLIMATYZACJA. Wymagania prawne, projektowanie, eksploatacja" zawiera podstawowe informacje dotyczące projektowania i eksploatowania instalacji wentylacji i klimatyzacji. Pierwsza część obejmuje własności powietrza, rodzaje wentylacji, podstawy projektowania i metodykę obliczeń oraz zasady doboru elementów i urzadzeń, z uwzględnień tłumienia hałasu i drgań. Część druga zawiera wymagania prawne, dotyczące stosowania wentylacji i klimatyzacji w obiektach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, wybranych obiektach przemysłowych oraz służby zdrowia.

W opracowaniu nie zabrakło przepisów prawnych, także tych dotyczących efektywności energetycznej systemów wentylacji i klimatyzacji oraz stosowania czynników chłodniczych oraz OZE w wentylacji i klimatyzacji. Znalazło się też miejsce na zapisy dotyczące wentylacji i klimatyzacji, zawarte w dyrektywach europejskich.

Monografia adresowana jest głównie do osób, które na codzień zajmują się instalacjami klimatyzacji i wentylacji oraz do osób, które zawodowo zajmują się jakością powietrza wewnętrznego - np. służby sanitarno – epidemiologiczne czy bezpieczeństwa i higieny pracy.

więcej informacji i możliwość zamówienia na stronie Wydawnictwa