Coroczne Samsung Climate Solutions Days 2020 odbyły się w Lizbonie, gdzie klienci, partnerzy biznesowi i dziennikarze poznawali nowe produkty i rozwiązania Samsunga służące przetwarzaniu klimatu w pomieszczeniach.
 
Już trzeci rok z rzędu firma Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE) zorganizowała imprezę Climate Solutions Days. Liderzy branży wraz z klientami, partnerami i innymi kluczowymi interesariuszami spotkali się w Lisbonie, w celu omówienia trendów w branży i zaprezentowania najnowszych innowacji w produktach Samsung w zakresie rozwiązań dla klimatyzacji. Co roku wydarzenie gromadzi przedstawicieli około 30 krajów. Format tegorocznego wydarzenia zmieniono na „Forum rozwiązań klimatyzacyjnych”, umożliwiając uczestnikom pogłębienie doświadczeń z nowymi rozwiązaniami i technologiami. Formuła forum przyczyniła się także do bezpośredniego uzyskania informacji zwrotnych do firmy Samsung wraz z sygnałami o rozwoju sytuacji w branży HVAC jako całości.
 
W trakcie otwarcia wydarzenia, Wim Vangeenberghe, prezes SEACE i wiceprezes Global HVAC Solution Business Samsung Electronics, przedstawił swój pogląd, oparty na dziesięcioleciach doświadczenia w branży, na temat trendów na nadchodzącą dekadę. Obejmują one:
1. Transformację oczekiwań klientów. Oczywiste jest, że klienci oczekują, że produkty i technologia zwiększą ich komfort życia. Co oznacza, że ​​produkty zwiększają łączność i bezproblemowo współpracują ze sobą, zapewniając pełną obsługę klienta.
2. Szacuje się, że do 2050 roku 68% światowej populacji będzie mieszkać w miastach. Wymaga to, aby miasta i znajdujące się w nich budynki stały się bardziej "smart".
3. Produkty w domu muszą łączyć ludzi z otaczającym ich światem, niezależnie od tego, czy jest to możliwość zamawiania nowych materiałów eksploatacyjnych do domu lub komunikowania się z innymi ludźmi.
4. Sposób, w jaki dostawcy HVAC sprzedają, szmieni się. Jak? Nie można przewidzieć. Nowe modele biznesowe mogą wykraczać poza modele oparte na produktach i modelach opartych na usługach i / lub subskrypcji, tak jak zrobiło to już wiele innych branż.

Zmiany w obsłudze klienta
Samsung zawsze był w czołówce rozwiązań zorientowanych na klienta, a jego dział HVAC nie jest wyjątkiem. Firma niedawno ogłosiła wprowadzenie ClimateHub - zintegrowanego rozwiązania do ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
 
Ponadto firma zaprezentowała całkowicie nową platformę klimatyzatora ściennego z czynnikiem chłodniczym R32, z unikalną technologią chłodzenia Wind-Free™ i nowymi funkcjami inteligentnego sterowania. W trybie chłodzenia Wind-FreeTM świeże powietrze jest delikatnie i równomiernie rozpraszane przez tysiące mikrootworów, tworząc stan „spokojnego powietrza"1. Pozwala ludziom wygodnie mieszkać, pracować i odpoczywać bez nieprzyjemnych przeciągów.
 
Samsung przedstawił także na żywo prezentacje Samsung SmartThings, platformy opartej na IoT i AI, za pośrednictwem której w jednym ekosystemie można podłączyć ponad 4000 certyfikowanych urządzeń inteligentnych od Samsunga i innych producentów. Samsung głęboko wierzy, że zwiększy to komfort i bezpieczeństwo w domach ludzi, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Na podstawie algorytmów uczących się na podstawie codziennych czynności ludzi dane są wykorzystywane do optymalizacji różnych kluczowych funkcji domowych. Jest sterowany za pomocą aplikacji Samsung SmartThings2.
 
Ponadto zaprezentowano Samsung Marketing Cloud. Jest to nowa platforma, którą Samsung zacznie wdrażać dla swoich partnerów handlowych w pierwszym kwartale 2020 roku, umożliwiając im uzyskiwanie i - w późniejszym etapie - dostosowywanie zasobów marketingowych i materiałów Samsunga. Pozwala Samsungowi zharmonizować podejście do marketingu marki w Europie, a jednocześnie wspierać partnerów kanałowych w ich lokalnym podejściu komercyjnym w łatwiejszy i bardziej wydajny sposób.
 
Wszystko smart
Ponieważ dom staje się żywym organizmem łączącym ludzi ze sobą i otaczającym ich światem, urządzenia domowe będą musiały bezproblemowo ze sobą współpracować. Kontrola wejścia, systemy bezpieczeństwa i wiele innych rzeczy będzie związanych ze światem zewnętrznym.
 
Inteligentne czujniki w budynkach wykryją każdą awarię, a algorytmy predykcyjne będą nawet prognozować awarie, zanim użytkownicy ich doświadczą. Samsung przewiduje, że firmy usługowe zostaną w pełni zintegrowane z budynkiem i natychmiast zainterweniują.
 
Wszystkie te połączenia oznaczają, że ochrona danych i bezpieczeństwo będą jeszcze ważniejsze. Samsung przedstawił własny system Knox - kompleksowy zestaw funkcji bezpieczeństwa, wstępnie zainstalowany w większości produktów Samsung.
 
Partnerstwa techniczne dla kompletnych rozwiązań ekosystemowych
Samsung nawiązuje partnerstwa technologiczne z innymi firmami, które dostarczają urządzenia i systemy do budynków. Firma współpracuje już z partnerami w dziedzinie kontroli dostępu, zamków, systemów parkingowych, świateł i planuje wiele innych.
 
Kampus innowacji Samsunga
Szybko zmieniające się wymagania klientów w zakresie rozwiązań klimatycznych oznaczają, że instalatorzy, dostawcy i inni w branży muszą być na bieżąco z najlepszymi rozwiązaniami. Kampus innowacji Samsunga przeszkolił 20 000 młodych ludzi w 13 krajach od momentu jego założenia w 2018 roku. Uczestnicy szkolą się w zakresie umiejętności potrzebnych w czwartej rewolucji przemysłowej.
 
1. ASHRAE (Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewania, Chłodnictwa i Klimatyzacji) definiuje „powietrze nieruchome” jako prądy powietrza poruszające się z prędkością poniżej 0,15 m / s, w której brakuje zimnych przeciągów.
2. Funkcja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung SmartThings.

 

Informacje o firmie Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE)
Od czasu wprowadzenia pierwszego klimatyzatora w 1974 r., firma Samsung Electronics szybko rozszerzyła swoją globalną działalność w zakresie systemów klimatyzacyjnych i weszła na europejski rynek klimatyzacji komercyjnej w 2005 r. Ze względu na szybki rozwój i wspieranie długoterminowego zaangażowania na rynku europejskim, na początku 2017 r. Samsung Electronics otworzył Samsung Electronics Air Conditioner Europe BV (SEACE) w Amsterdamie (Holandia). Specjalna centrala w Europie ma na celu umocnienie i koncentrację działań w ponad 30 krajach europejskich. SEACE oferuje ciągłe szkolenia techniczne w zakresie rozwiązań dotyczących klimatu i inteligentnego budownictwa, obsługę posprzedażną i wsparcie techniczne dla partnerów branżowych, poparte reputacją firmy Samsung i najnowocześniejszymi innowacjami, w tym rozwiązaniami łączności cyfrowej. SEACE rozwija się w celu zaspokojenia potrzeb rynków europejskich, w tym handlu detalicznego, hoteli, biur i domów dzięki rozwiązaniom z zakresu chłodzenia, ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, chłodnictwa i inteligentnych budynków.

 

#samsungclimatesolutionsdays

#samsung

#seace

#airconditioning