Do tej pory przedstawicielem Schako w Polsce była firma BSH Klima. Jednak pod koniec ubiegłego roku nastąpiły zmiany właścicielskie - oddziały BSH Klima w kilku krajach Europy, w tym w Polsce, kupiła firma Trox. Na niemieckim rynku Trox i Schako są konkurentami - stąd produkty Schako znikają z oferty BSH Technik (tak po przejęciu nazywa się dawna BSH Klima).

Schako, które zdążyło zbudować w Polsce pozycję dostawcy wysokiej  jakości komponentów dla tych, którzy tej jakości oczekują, nie chce rezygnować z naszego rynku. Od kwietnia w Polsce będzie działał samodzielny oddział firmy. Pokieruje nim Pan Dariusz Strzelecki, który przez 14 lat był szefem polskiego oddziału Trox. Budowany obecnie zespół Schako Polska zadba o to, by firma nadal było opcją wyboru w projektach, w których liczy się przede wszystkim wysoka jakość komponentów i konsekwentnie poszerzało swój udział w tym segmencie rynku.

Działalność polskiego oddziału Schako rozpoczyna się od kwietnia, ale już teraz ze strony www.schakopolska.pl można pobrać dokumentację techniczną urządzeń firmy.