Mechaniczny regulator stałego przepływu VOLKOM pracuje samoczynnie bez energii pomocniczej. Przepustnica z centralnie umieszczoną osią porusza się pod naciskiem przepływającego powietrza. Mechanizm regulujący, krzywa regulacyjna, tłumik drgań i sprężyna znajdują się na zewnątrz w obudowie. Regulator może być zainstalowany w dowolnym położeniu, ponieważ wszystkie urządzenia pomiarowe i kontrolne są umieszczone na zewnątrz kanału.

Przepustnica i obudowa wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego - polistyrolu PS. Uszczelnienie z pianki PU zapewnia szczelne dopasowanie.

Volkom utrzymuje stałą wartość zadanego przepływu. Żądana wartość przepływu jest nastawiania w miejscu instalacji. Mechanizm regulatora jest chroniony pokrywą. Volkom jest zabudowany w ciągu przewodów i jest możliwa późniejsza zmiana wartości zadanej ponieważ zapewniony jest dostęp do mechanizmu nastawczego. Należy przewidzieć odcinek napływu i odpływu min. 1xD.

Cechy Volkom:

  • do regulacji stałej prędkości przepływu powietrza w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych zgodnie z DIN EN 1506 oraz/i DIN EN 13180
  • praca w zakresie różnicy ciśnień od 50 do 300 Pa
  • średnice 80, 100, 125, 150, 160, 200 i 250 mm
  • szczelność obudowy – klasa B wg DIN EN 1751
  • prosta budowa i montaż
  • intuicyjna i przyjazna obsługa
  • możliwość regulacji z zewnątrz po zainstalowaniu, bez konieczności demontażu!

Dane techniczne oraz instrukcja montażu i obsługi: w karcie pdf Volkom

Tabela doboru regulatorów Volkom:
Tabela doboru regulatorów Volkom

Zamówienia

Regulator Volkom dostarczany w opakowaniach po 6 sztuk, gwarantujących ochronę w czasie transportu i właściwą higienę przechowywania. Standardowo regulatory Volkom dostarczane są z uszczelkami poliuretanowymi i odcinkiem przewodu zapewniającego wyrównanie potencjałów.  Fabryczna nastawa nr 3 na skali mechanizmu regulacyjnego. Czas dostawy do 7 dni roboczych. Zamówienia przyjmuje: BSH Klima Polska