Honeywell (NYSE: HON) wprowadza dzisiaj (12.07.2017) na rynek nowy stały detektor gazu wyposażony w technologię Bluetooth® do zastosowań komercyjnych oraz w przemyśle lekkim, pozwalający użytkownikom na łatwą konfigurację i konserwację urządzenia przy użyciu prostej aplikacji na smartfon.

Sensepoint XCL jest urządzeniem montowanym na ścianie, monitorującym niebezpieczne poziomy konkretnych gazów: amoniaku, tlenku węgla, siarkowodoru, dwutlenku azotu, tlenu czy gazów palnych - dla utrzymania bezpieczeństwa pracowników oraz wykonywanej pracy. W połączeniu ze smartfonem przy użyciu pobieranej aplikacji, Sensepoint pozwala pojedynczemu monterowi na przeprowadzenie odbioru, konserwacji oraz na zarządzanie detektorem bez konieczności wzywania drugiego pracownika do pomieszczenia kontrolnego. Urządzenie upraszcza również proces generowania raportów systemowych niezbędnych dla zachowania zgodności z obowiązującymi wymogami.

- Firmy komercyjne i przemysłowe polegają na technologii monitorowania gazów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi oraz płynności i ciągłości działalności. Detektory gazu, które są proste w instalacji, obsłudze i konserwacji, oszczędzają czas i pieniądze - stwierdza Duncan Gooch, menedżer ds. produktu Honeywell Industrial Safety. - Kontrolowanie detektora z poziomu urządzenia mobilnego nie tylko sprawia, iż jest on prostszy w instalacji i konserwacji, ale również, że użytkownicy mogą szybko i łatwo przygotowywać raporty niezbędne do wypełnienia przepisów środowiskowych i dotyczących bezpieczeństwa.

Sensepoint pozwala użytkownikom na bezprzewodowe wykonywanie prac z zakresu konfiguracji i konserwacji z odległości nawet 10 metrów, przy tym urządzenie może być instalowane i kalibrowane przez pojedynczego pracownika. Intuicyjna aplikacja Honeywell Sensepoint XCL prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji, kalibracji i testowania, a także konserwacji. Pozwala ona również użytkownikom na generowanie certyfikatów, a także raportów oraz dokumentacji konserwacyjnej.

Sensepoint, którego można używać wraz z kontrolerem Honeywell’s Touchpoint Plus, a także z innymi kontrolerami oraz systemami automatyki budynku, zalecany jest do rozmaitych zastosowań komercyjnych i w przemyśle lekkim, włącznie z warsztatami samochodowymi, obszarami parkingowymi, szpitalami, kotłowniami, stacjami paliw, kuchniami komercyjnymi, dworcami autobusowymi, magazynami, pomieszczeniami akumulatorowni, wieżowcami mieszkalnymi oraz halami wsadowymi.

Honeywell jest globalnym liderem w zakresie technologii detekcji gazu oferującym najszerszy asortyment technologii wykrywania opracowanych w celu ochrony pracowników i działalności przed gazami toksycznymi i palnymi, lotnymi związkami organicznymi (VOC) oraz innymi niebezpiecznymi gazami. Detektory gazu Honeywell wykorzystywane są w tysiącach budynków komercyjnych, zakładów przemysłowych, rafinerii chemicznych, laboratoriów, zakładów produkcyjnych, elektrowni oraz miejsc odwiertów na całym świecie.

Detektory gazu Honeywell stanowią część rozległego portfolio produktów i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa firmy, obejmującego wyposażenie zapewniające ochronę od stóp do głów, w tym kaski, profesjonalne obuwie, ochronę słuchu, szelki bezpieczeństwa, wyposażenie ochrony dróg oddechowych i przed zagrożeniami elektrycznymi, odzież dla służb ratunkowych oraz odzież ochronną dla oczu, dłoni i stóp.

 

Źródło: Honeywell