Obie chińskie spółki - Changzhi Co i Yingpeng Co - zostały przez sąd w Szanghaju ukarane grzywną w wysokości 52.000 dolarów i publicznych przeprosin Honeywell. Changzhi Co była wcześniej skazana za przestępstwo podrabiania znaku towarowego.

Dyrektor zarządzający Honeywell Fluorine Products w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Indiach, Paul Sanders, powiedział: "Honeywell nadal ściśle współpracuje z organami ścigania by aktywnie wspomagać wykrycie fałszerzy naszych czynników chłodniczych Genetron”. „Podrabiane czynniki chłodnicze mogą być łatwopalne i mogą stanowić poważne zagrożenie dla wykonawców, konsumentów i samych urządzeń chłodniczych. Użytkownicy powinni domagać się produktów, które pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Honeywell„ - kontynuował Sanders.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Honeywell, współpracując z lokalnymi władzami, zajął ponad 200.000 podrobionych produktów. Od roku 2007 Honeywell pomógł w zajęciu ponad 18.000 nielegalnych produktów w Chinach.

Spółka kontynuuje wysiłki w celu budowania świadomości klientów końcowych na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem podrobionych produktów. Obejmują one tworzenie plakatów, które wyjaśniają, jak niebezpieczne mogą być w użyciu nieoryginalnych produktów, jak również przeprowadzają szkolenia dla kontrahentów na temat właściwego wykorzystania czynników chłodniczych.

 

Źródło, foto: Honeywell