Pacific HVAC Engineering z siedzibą w Melbourne ma roczny obrót w wysokości około 20 milionów AUD (130 milionów SEK), ma także swoje oddziały w Sydney, Adelaide, Brisbane, Perth i Auckland w Nowej Zelandii. Firma jest dystrybutorem produktów wentylacyjnych i produkuje wentylatory. Liczba pracowników wynosi 60 osób. Po sprzedaży zmieni nazwę na Pacific Ventilation.

- Widzimy ogromne możliwości dzięki obecności firmy na rynku i lokalnie dostosowanemu portfolio produktów. Przejęcie to daje nam silną pozycję rynkową w Australii i Nowej Zelandii. Oczekujemy dobrego wzrostu w regionie w zakresie asortymentu Systemair, głównie z fabryk w Malezji i Indii - powiedział Roland Kasper, dyrektor generalny Systemair.

Systemair jest wiodącą firmą wentylacyjną działającą w 50 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 8,3 miliarda SEK w roku budżetowym 2018/2019 i zatrudnia około 6000 osób. Systemair odnotowuje zysk operacyjny co roku od 1974 roku, kiedy to firma została założona. W ciągu ostatnich 10 lat tempo wzrostu Spółki wyniosło średnio około 10 procent.
Systemair ma ugruntowaną działalność na rozwijających się rynkach. Produkty Grupy są sprzedawane pod markami Systemair, Frico, Fantech i Menerga. Akcje Systemair są notowane na liście Mid Cap Nasdaq OMX Nordic Exchange w Sztokholmie od października 2007 r. Grupa składa się z około 70 spółek.